Dünya Trumptan Bidena sert sözler Ülkemizi yok ediyor

Trump'tan Biden'a sert sözler: Ülkemizi yok ediyor

ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, Kongre baskınının yıl dönümünde yaptığı konuşmada kendisine yüklenen Joe Biden'ı "başarısız olmakla" suçladı. Biden'ın 'delice politikalarla' ülkeyi yok ettiğini savunan Trump, seçimin büyük bir yalan olduğunu söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Trumptan Bidena sert sözler: Ülkemizi yok ediyor
Donald Trump

Donald Trump, Joe Biden'ın sabah saatlerinde Kongrede yaptığı konuşmada kendisini eleştirmesi ve "yenilmiş başkan" olarak nitelendirmesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Biden'ın, ABD'yi daha da bölmek için kendi ismini kullandığını savunan Trump, "Biden, açık sınırlar, hileli seçimler, felaket enerji politikaları, anayasaya aykırı zorunluluklar ve yıkıcı okul kapatmalar gibi delice politikalarla kim ülkemizi yok ediyor?" ifadesini kullandı.

Trump, Biden'ın konuşmasını "Biden'ın tamamen başarısız olduğu gerçeğinden dikkatleri uzaklaştırmak için yapılmış bir siyasi tiyatro" olarak nitelendirerek şunları kaydetti:

"Ülkemizin artık sınırları yok, Kovid konusunda kontrolü tamamen kaybetti (rekor rakamlar!), artık enerji konusunda bağımsız değiliz, enflasyon aldı başını gitti, ordumuz kaos içinde, Afganistan'dan çıkışımız ya da orada teslim olmamız, ABD tarihinin belki de en utanç verici günüydü ve bunun gibi bir sürü şey."

Trump Kongre baskınının yıl dönümünde yapacağı konuşmayı iptal etti
DÜNYA
Trump Kongre baskınının yıl dönümünde yapacağı konuşmayı iptal etti

"Asıl büyük yalan, seçimin kendisi"

Temsilciler Meclisinin 6 Ocak Kongre baskınını soruştururken, 3 Kasım 2020 seçimlerindeki hile iddialarına ilişkin hiçbir soru sormadığını belirten Trump, "Belki de verilecek bir cevap yoktur." ifadesini kullandı.

Trump, seçimlerdeki hile iddialarının Amerikan medyası tarafından "büyük yalan" olarak nitelendirildiğine işaret ederek, "Asıl büyük yalan, seçimin kendisi." değerlendirmesinde bulundu.

Demokratların 6 Ocak'ı korku yaymak ve ABD'yi bölmek için kullandığını öne süren Trump, "Onların bunu yapmasına izin verin, çünkü Amerika onların yalanlarını ve kutuplaştırma çabalarını görüyor." ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Trump Kongre baskını hakkında konuştu: Ben şiddet istemiyorum, hiç istemedim
DÜNYA
ABD Başkanı Trump Kongre baskını hakkında konuştu: Ben şiddet istemiyorum, hiç istemedim

ABD'deki 6 Ocak Kongre baskını nedeniyle ilk hapis cezası verildi
DÜNYA
ABD'deki 6 Ocak Kongre baskını nedeniyle ilk hapis cezası verildi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.