Dünya Trumptan Kaşıkçı açıklaması Bu işi çözeceğiz

​Son Dakika: Trump'tan Kaşıkçı açıklaması: ABD'li müfettişler dahil oldu

Trump'tan Kaşıkçı açıklaması: Bu işi çözeceğiz

ABD Başkanı Trump, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Trump, "Bu durumdan hiç hoşlanmadım, sonuna kadar gideceğiz. Türkiye ve Suudi Arabistan'la çalışıyoruz. Ne olduğunu çözeceğiz, o içeri girmiş ve çıkmamış" diye konuştu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
ABD Başkanı Donald Trump
ABD Başkanı Donald Trump

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'de İstanbul'daki Suudi Arabistan Konsolosluğu'na gittikten sonra kaybolan Cemal Kaşıkçı ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Trump, "Kaşıkçı olayında ABD'li müfettişler olaya dahil oldu. Gazeteciye ne olduğunu öğrenmek zorundayım. Yakından ilgileniyoruz" diye konuştu.

Türkiye, Trump'ın 'Müfettişlerimiz dahil oldu' açıklamasını yalanladı.

Fox News kanalında yayınlanan Fox & Friends programına telefonla bağlanarak konuşan Trump, şunları söyledi:

"Bu olaya çok ciddi bakıyoruz. Bu olaydan hiç hoşlanmadım. Gazeteciler açısından korkunç bir örnek.

Bunun olmasına izin veremeyiz. Sonuna kadar gideceğiz. Türkiye ile çalışıyoruz, Suudi Arabistan ile çalışıyoruz, ne olduğunu öğrenmek istiyoruz. O içeri girdi ve dışarı çıkmış gibi görünmüyor

"Suudi Arabistan’la ABD ilişkileri hakkında ne söyleyebilirsiniz?" sorusuna cevap veren Trump, "Onların mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Onlara “Bedelini ödemek zorundasınız” dedim. Biliyorsunuz, Suudi Arabistan çok zengin bir ülke. ABD olmadan Suudi Arabistan diye bir şey olmaz. Biz onları koruduk ve bunun karşılığını almadık.Almamız lazımdı. Suudi Arabistan’ı korumak için milyarlarca dolar harcadık. Kral’a söyledim, “Bak Kral, üzgünüm ama ödemek zorundasın”

Trump: Endişe duyuyorum
OYNAT 00:16
Trump: Endişe duyuyorum
ABD Başkanı Trump, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında günler sonra sessizliğini bozdu. Trump, Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın kaybolduğuna dair haberlere ilişkin 'endişe duyuyorum' açıklaması yaptı.

GÜNDEM
'ABD Kaşıkçı olayıyla ilgili müfettiş görevlendirmedi'

Cemal Kaşıkçı olayında gün gün detaylar
GÜNDEM
Cemal Kaşıkçı olayında gün gün detaylar

Prens Selman Kaşıkçı için tutuklama emri vermiş
DÜNYA
Prens Selman Kaşıkçı için tutuklama emri vermiş


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.