Dünya Türkiye düşmanı ABDli senatör rahat durmuyor "Türk F-35leri Yunanistana verilsin" tasarısı sundu

Türkiye düşmanı ABD'li senatör rahat durmuyor: "Türk F-35’leri Yunanistan’a verilsin" tasarısı sundu

ABD’li senatör Bob Menendez, ABD’nin Türkiye ile ortaklaşa ürettiği, ödemesi yapılan fakat CAATSA yaptırımları nedeniyle teslim edilmeyen F-35’lerin Yunanistan’a verilmesi için Senato’ya tasarı sundu.

Abone Ol Google News
Dış Haberler Yeni Şafak
Türkiye düşmanı ABDli senatör rahat durmuyor: ​Türk F-35’leri Yunanistan’a verilsin tasarısı sundu
Arşiv

Doğu Akdeniz’deki restleşmede açık şekilde Yunanistan’ın yanında saf tutan ABD, NATO müttefiki Türkiye ile krize yol açacak resmi bir hamleye girişiyor. ABD’li senatör Bob Menendez, ABD’nin Türkiye ile ortaklaşa ürettiği, ödemesi yapılan fakat CAATSA yaptırımları nedeniyle teslim edilmeyen F-35’lerin Yunanistan’a verilmesi için Senato’ya tasarı sundu.

Bob Menendez
Bob Menendez

‘ABD-Yunanistan Savunma ve Parlamentolar Arası Ortaklık 2021’ isimli tasarının 7. maddesinde, “ABD, F-35 savaş uçaklarının Yunanistan’a satışını, Türkiye’nin Rus S-400 sistemini satın alması nedeniyle programdan çıkarılması sonucu üretilen ancak Türkiye’ye teslim edilmeyen uçakları da içerecek şekilde desteklemelidir” ifadeleri kullanıldı. Tasarının önümüzdeki hafta Senato genel kurulunda oylanması bekleniyor.

Türkiye düşmanı ABD'li Senatör Menendez: İstediğimiz gibi davranmayan Türkiye'ye F-16 satışını onaylamıyorum
DÜNYA
Türkiye düşmanı ABD'li Senatör Menendez: İstediğimiz gibi davranmayan Türkiye'ye F-16 satışını onaylamıyorum

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.