Dünya "Türkiyede değilsiniz burası bir demokrasi" demişti Protestocular ofisini basıp masasına not bıraktı

"Türkiye'de değilsiniz burası bir demokrasi" demişti: Protestocular ofisini basıp masasına not bıraktı

Kongre binasında basılan ilk ofislerden biri ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin ofisi oldu. Göstericiler Pelosi'nin açık kalan bilgisayarından maillerini ele geçirdi masasına bir de not bıraktı. Pelosi daha önce yaptığı bir açıklamada "Burası Rusya veya Türkiye değil burası bir demokrasi" demişti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Türkiyede değilsiniz burası bir demokrasi demişti: Protestocular ofisini basıp masasına not bıraktı
Nancy Pelosi

ABD'nin başkenti Washington DC'de Başkan Donald Trump taraftarlarının Kongre binasını basmasıyla kontrolden çıkan olaylarda 4 kişi öldü, 52 kişi gözaltına alındı.

İLK ONUN OFİSİ BASILDI

Kongre binasında basılan ilk ofislerden biri ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin ofisi oldu. Göstericiler Pelosi'nin açık kalan bilgisayarından maillerini de ele geçirdi.

MASASINA NOT BIRAKILDI

Pelosi'nin masasına bir de not bırakıldı. Klavyenin üzerine bırakılan notta "Vazgeçmeyeceğiz" yazıldı.

ABD'nin yasama organı Kongre'nin alt kanadı Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi, Donald Trump'ın seçimleri kaybederse görevi barışçıl bir şekilde teslim edip etmeyeceğiyle ilgili soruları yanıtlamaktan kaçınmasına "Türkiye'de, Rusya'da veya Suudi Arabistan'da değilsiniz" diyerek tepki göstermişti.

CNN muhabiri: Ortadoğu'ya yaptığımız çağrıları ABD'deki olaylar üzerinden Erdoğan bize yapıyor
OYNAT 00:50
CNN muhabiri: Ortadoğu'ya yaptığımız çağrıları ABD'deki olaylar üzerinden Erdoğan bize yapıyor
CNN International muhabiri Clarrisa Ward ABD'deki olaylarla ilgili Türkiye'den yapılan demokrasi ve itidal çağrılarına ilişkin ilginç ifadeler kullandı. Ward 'Türkiye açıkçası düşmanımız değil. Son dönemde anlaşmazlıklarımız oldu. Bu dil, tam da bir kriz veya ayaklanma durumunda bir Ortadoğu şehrinde olan ABD vatandaşlarına yönelik ABD basın açıklamasında görmeye alışık olduğumuz dil' ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin ‘endişeliyiz’ açıklamasına içerlenen NBC muhabiri Erdoğan’a hakaret etti
OYNAT 00:59
Türkiye’nin ‘endişeliyiz’ açıklamasına içerlenen NBC muhabiri Erdoğan’a hakaret etti
ABD'de seçilmiş Başkan Joe Biden'ın tescil oturumunun yapıldığı Kongre binası, Trump destekçileri tarafından basılmıştı. 4 kişinin öldüğü olayların başlamasının ardından Türkiye tarafından yapılan 'endişeliyiz' açıklaması, ABD'de yankı uyandırdı. 15 Temmuz gecesi 'Erdoğan Almanya'dan sığınma istedi' yalanını yayımlayan NBC kanalının muhabiri, Türkiye'nin 'endişeliyiz' açıklamasına “şok edicinin de ötesinde bir durum” diyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etti.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.