Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Ekonomi Milyonlarca emekli ve memurun maaş zamları belli oldu

2021 memur ve emekli zammı ne kadar oldu?

Milyonlarca emekli ve memurun maaş zamları belli oldu

Milyonlarca emekli ile devlet memurunun beklediği 2020 Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı. TÜİK tarafından açıklanan verilere göre enflasyon aralık ayında yüzde 1,25 artış ile yıllık bazda yüzde 14,60 oldu. Aralık ayı enflasyon verisi ile emekli ve memurun ocak ayında alacağı zam oranı da belli oldu. Memur ve memur emeklisi maaş zammı yüzde 7.36 olurken, SGK ve Bağ-Kur emeklisi maaş zammı ise 8.36 oldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
2021 memur ve emekli zammı ne kadar oldu?
Foto/arşiv

Türkiye İstatistik Kurumu milyonlarca memur ve emeklinin merakla beklediği aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

Aralık 2020'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yüzde 1,25 olarak açıklandı. Yıllık enflasyon rakamı ise yüzde 14,6'ya yükseldi.

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞ ZAMLARI BELLLİ OLDU!

Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte 12 milyondan fazla emekli ile devlet memurunun beklediği maaş zamları da belli oldu.

TÜİK'in bugünkü açıklamasıyla memur ve memur emeklilerinin Ocak 2021 maaş zam oranı yüzde 7,36 oldu. SSK ve BAĞKUR emeklilerinin Ocak 2021 maaş zam oranı ise yüzde 8,36 oldu.

Memurlar ve emeklilerin maaşlarına yapılan zamlar bu aydan itibaren aylıklara yansıtılacak.
  • Memur ve memur emeklisi Temmuz ayında yüzde 4 toplu sözleşme zammına ek olarak, yüzde 5.75 olarak gerçekleşen enflasyon nedeniyle yüzde 1.75 oranında enflasyon farkı almıştı.

Enflasyon rakamları açıklandı
EKONOMİ
Enflasyon rakamları açıklandı

Abone Ol Google News
Skandal transfer TFF'ye şikayet edildi
Spor

Skandal transfer TFF'ye şikayet edildi

FIFA kayıtlarına göre futbolcu olmadığı ortaya çıkan 20 yaşındaki Nijeryalı Martins Chisom Onyebueke'yi devre arasında 6 aylığına transfer edip hiç maç kadrosuna bile almayan Akhisarspor'da başkan Evren Özbey, kardeşi Serhat Özbey ve gayrı resmi ortakları olduğu iddia edilip kulüpte 9 oyuncusu bulunan futbolcu temsilcisi Abdul Samet Süner, Türkiye Futbol Federasyonu’na şikayet edildi.
Ramazan’da hasta vatandaşlara moral ziyareti
Gündem

Ramazan’da hasta vatandaşlara moral ziyareti

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ilçedeki hasta veya tedavi gören vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletiyor. Kahramankazan’da büyük bir aile olduklarını ifade eden Oğuz, “Göreve başladığımız günden bu yana ailemizin hiçbir ferdini yalnız bırakmıyoruz” dedi.
Türkiye günlerce onu konuşmuştu: 'Süt banyosu' rezaletini 'şaka amaçlı' çekmişler
Gündem

Türkiye günlerce onu konuşmuştu: 'Süt banyosu' rezaletini 'şaka amaçlı' çekmişler

Konya'da süt toplama merkezinde kazanda süt banyosu yaptığı iddia edilen Emre Sayar ile o anları cep telefonuyla kaydedip görüntüleri paylaşan arkadaşı Uğur Turgut'un 'içilecek sulara veya yenilecek veya içilecek veya kullanılacak veya tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürmek' suçundan 2'şer yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı. Sanıklar şaka amaçlı video çektiklerini belirterek beraatlerini isterken, mahkeme başkanı, iş yerinde çalışan bir kişinin tanık olarak dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.