Ekonomi Dolar haftaya nasıl başladı?

Dolar haftaya nasıl başladı?

Döviz fiyatlarında yeni güne başlangıç rakamları belli oldu. Doların fiyatının ne kadar olduğu euronun kaç liradan el değiştirdiği merak ediliyor. İşte döviz fiyatlarında son durum..

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
23 Mayıs döviz fiyatları: Dolar haftaya nasıl başladı?
Foto/arşiv

İstanbul serbest piyasada dolar 15,9590 liradan, avro 16,9240 liradan haftaya başladı.

Serbest piyasada 15,9570 liradan alınan dolar 15,9590 liradan satılıyor. 16,9220 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 16,9240 lira olarak belirlendi.

Cuma günü, doların satış fiyatı 15,8880 lira, avronun satış fiyatı ise 16,7850 lira olmuştu.

Kripto para piyasasında büyük kayıp: Bir trilyon dolar silindi
FOTOĞRAF 8
Title
Yüksek enflasyonist ortamda riskli varlıklardan kaçışın ivme kazanmasıyla kripto para piyasasında geçen yılın kasım ayında başlayan düşüş devam ederken, LUNA'da son yaşananlar nedeniyle güvenilirliğin sorgulandığı piyasada Bitcoin ve Ethereum üst üste 7'nci haftayı da kayıpla tamamladı.
Title
Yapısı gereği ortaya çıktığı günden bu yana birçok kez sert iniş ve çıkışın yaşandığı kripto para piyasası, enflasyondaki artış ve bu paralelde oluşan yüksek faiz ortamı ile kasım ayından bu yana ağır darbe aldı.
Title
Terra platformu tarafından bir dolara eşit olmak üzere tasarlanan kripto para UST'nin fiyatını dengelemek amacıyla çıkarılan stabil coin LUNA'da yaşananların ardından güvenin sorgulanması ise çöküşü hızlandırdı.
Title
Gelinen noktada ilk 10'da gösterilen ve çok sayıda yatırımcısı bulunan LUNA'nın değerinin sıfırlanması ve Binance'den delist edilmesi, sabit coinlerdeki istikrarsızlığın piyasanın geneline sıçramasıyla sonuçlandı.
Title
Kripto paralardaki çöküş analiz şirketi Coinmarketcap'in verilerine de yansıdı.
Title
Nisan başında 2,1 trilyon doları aşan kripto para piyasasının toplam değeri 1,2 trilyon dolar seviyelerine geriledi.
Title
Bitcoin 558,6 milyar dolarla en yüksek piyasa değerine sahip kripto varlık oldu.
Title
ikinci sırada 237,6 milyar dolarla Ethereum geliyor.
Kripto para piyasasında büyük kayıp: Bir trilyon dolar silindi
Nisan başında 2,1 trilyon doları aşan kripto para piyasasının toplam değeri 1,2 trilyon dolar seviyelerine gerilerken neredeyse 1 trilyon dolar piyasadan silinmiş oldu.

Fransa'dan Ukrayna'ya kötü haber: 15-20 yıl sürebilir
DÜNYA
Fransa'dan Ukrayna'ya kötü haber: 15-20 yıl sürebilir

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.