Ekonomi ASELSANdan 450 milyon liralık dev anlaşma

ASELSAN'dan 450 milyon liralık dev anlaşma

ASELSAN uluslararası bir müşterisi ile 42,6 milyon avroluk ( Yaklaşık 450 milyon lira) bir sözleşme imzaladı. Sözleşme kapsamında teslimatların 2023 ve 2024 yıllarında gerçekleştirileceği, yeni iş ilişkisinin şirketin cirosunu da olumlu etkileyeceği belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ASELSAN uluslararası bir müşterisi ile 42,6 milyon avroluk bir sözleşme imzaladı
Foto/arşiv

ASELSAN'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan yeni iş sözleşmesine ilişkin açıklamasında, "ASELSAN, uluslararası bir müşterisinin kullanımına yönelik toplam bedeli 42 milyon 594 bin 650 avro tutarında bir sözleşme imzalamıştır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, sözleşme kapsamında teslimatların 2023 ve 2024 yıllarında gerçekleştirileceği, yeni iş ilişkisinin şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği değerlendirmesi yapıldı.

Türkiye'ye savunmada boyut atlatacak proje: F-16'dan atılan füzeyi SİHA yönlendirebilecek
OYNAT 04:23
Türkiye'ye savunmada boyut atlatacak proje: F-16'dan atılan füzeyi SİHA yönlendirebilecek
Havada, karada ve denizde ortaya çıkarılan savunma ürünlerine yönelik dikkat çeken bir hamle geldi. Yerli silah, araç ve sistemlerin operasyon anında bir birine bağlanarak sahadaki etkinliğinin ciddi anlamda arttırılması hedefleniyor. Savunmadaki Türkler programı bu hafta gündemine savunma alanında heyecana da yol açan 'Akıllı Silah Ağı' projesini gündemine aldı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı: Mavi Vatanımızın Çelik Kılıcı ATMACA Gemisavar Füzemiz ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurmayı başardı
OYNAT 00:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı: Mavi Vatanımızın Çelik Kılıcı ATMACA Gemisavar Füzemiz ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurmayı başardı
Milli ATMACA Gemisavar Füzesi son test atışında ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurdu. Müjdeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 'Mavi Vatanımızın Çelik Kılıcı ATMACA Gemisavar Füzemiz, bugün envantere girişi öncesi gerçekleştirilen son test atışında ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurmayı başardı. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Donanmamıza hayırlı, uğurlu olsun.' dedi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.