Ekonomi Bakan Albayraktan tarihi müjdenin ardından ilk açıklama Ülkemizin gündeminden cari açık konusunu çıkarıp cari fazlayı konuşacağız

Bakan Albayrak'tan tarihi müjdenin ardından ilk açıklama: Ülkemizin gündeminden cari açık konusunu çıkarıp cari fazlayı konuşacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "(Doğal gaz keşfi) Buradaki mevcut keşif ve potansiyelle inşallah ülkemizin gündeminden cari açık konusunu çıkarıp cari fazlayı konuşacağız" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA Yeni Şafak
Bakan Albayraktan tarihi müjdenin ardından ilk açıklama
Bakan Albayrak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kamuoyunun merakla beklediği "müjde"yi açıkladı. Erdoğan, "Fatih Sondaj Gemimiz 20 Temmuz 2020'de başladığı Tuna 1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda" dedi.

"Cari fazlayı konuşacağız"

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, (Doğal gaz keşfi) Buradaki mevcut keşif ve potansiyelle inşallah ülkemizin gündeminden cari açık konusunu çıkarıp cari fazlayı konuşacağız" ifadelerini kullandı.

Albayrak, "Bugün büyük bir zafere imza atmış bulunmaktayız. Cari açığı değil, cari fazlayı, döviz fazlasını konuşacağımız yeni bir dönemin başladığını şu son saat içerisindeki bilgilendirmelerle görmüş oldum. Türkiye artık yeni bir döneme giriyor" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük müjdeyi açıkladı: Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz rezervi Karadeniz'de bulundu
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük müjdeyi açıkladı: Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz rezervi Karadeniz'de bulundu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.