Ekonomi Bakan Nebatiden asgari ücret açıklaması Yüzde 95lik bir artış var

Bakan Nebati'den asgari ücret açıklaması: Yüzde 95'lik bir artış var

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni asgari ücrete ilişkin, yılbaşından bu yana yapılan artışa değinerek "Birikimli olarak yaklaşık yüzde 95'lik bir artış var." dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Bakan Nebatiden asgari ücret açıklaması: Yüzde 95lik bir artış var
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıklama yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nı ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni asgari ücrete ilişkin, yılbaşında da yüzde 51'lik artış yaptıklarını anımsattı.

Nebati, "Birikimli olarak yaklaşık yüzde 95'lik bir artış var. Bu artış asgari ücretlileri destekleyecek nitelikte. Bu artış içerisinde gelir vergisi ve damga vergisinden vazgeçiyoruz. Kamu maliyesi olarak yükleniyoruz. Bu asgari ücret kısmındaki vazgeçilen miktar sadece asgari ücretliler için değil tüm çalışanlara da yönelik olduğu için kamu çalışanlarımız da bu aradaki miktardan faydalanmış olacaklar. Hayırlı, uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Asgari ücret belli oldu: İşverene maliyeti ne kadar olacak?
FOTOĞRAF 11
Title
Yaklaşık 7 milyon asgari ücretli çalışan başta olmak üzere toplumun genelini ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinde süreç sona erdi.
Title
ASGARİ ÜCRET KARARI RESMİ GAZETE'DE<br><br>Mevzuat gereği Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun aldığı zam kararı, Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihi takip eden ayın başında uygulamaya giriyor. <br><br>Yeni asgari ücret artışı 1 Temmuz itibarıyla geçerli olabilmesi için yönetmelik değişikliğine gidildi ve Resmi Gazete'de yayımlandı.<br>
Title
Yeni asgari ücret rakamını bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ Genel Başkan Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ile birlikte açıkladı.
Title
ASGARİ ÜCRET NET 5 BİN 500 TL<br><br>Erdoğan, asgari ücrete yüzde 30 zam yapıldığını ve yeni asgari ücretin net 5 bin 500 TL olduğunu açıkladı. İşçi başına da işverene100 TL destek verilecek.<br><br>
Title
Erdoğan ayrıca, \"İşçi başına devletimiz işverenlere de 100 TL destek verecektir.\" dedi.
Title
Peki, buna göre asgari ücretin işverene maliyeti ne kadar oldu?
Title
ASGARİ ÜCRETLİNİN İŞVERENE MALİYETİ NE KADAR OLACAK?<br><br>Asgari ücretin bir işverene maliyeti şu şekildedir.
Title
2021’DE YÜZDE 50’LİK ARTIŞ OLMUŞTU<br><br>2021’de brüt 3 bin 577 lira, net 2 bin 825 lira olarak uygulanan asgari ücret yüzde 50’lik artışla 2022 yılı için brüt 5 bin 4 lira, net 4 bin 253 lira olarak belirlenmişti.
Title
Title
Title
Asgari ücret belli oldu: İşverene maliyeti ne kadar olacak?
Milyonların merakla beklediği asgari ücret temmuz güncellemesinde nihai karar verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretin net 5500 TL'ye çıkartıldığını duyurdu. Peki, bir asgari ücretli çalışanın işverene maliyeti ne kadar oldu? Yeni asgari ücrette gelir vergisi, damga vergisi ve AGİ.. Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

Asgari ücret temmuz zammı ne kadar oldu? Erdoğan asgari ücreti açıkladı
FOTOĞRAF 29
Title
Türkiye, asgari ücret zammı oranına kilitlendi.
Title
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücret 2022 ara zam miktarını belirlemek için çalışmalarını tamamladı.
Title
Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nunda taraflar asgari ücretteki artışın önceki yıl olduğu gibi Gelir Vergisi'nden muaf tutulması konusunda anlaştı.
Title
ASGARİ ÜCRET KARARI RESMİ GAZETE'DE<br><br>Mevzuat gereği Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun aldığı zam kararı, Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihi takip eden ayın başında uygulamaya giriyor. Yeni asgari ücret artışı 1 Temmuz itibarıyla geçerli olabilmesi için yönetmelik değişikliğine gidildi ve Resmi Gazete'de yayımlandı.
Title
Yeni asgari ücret rakamını bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk-İş Genel Başkan Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ile birlikte açıkladı.
Title
Peki, asgari ücrete ne kadar zam geldi?
Title
ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU?<br><br>Cumhurbaşkanı Erdoğan, temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 30 oranında ara artış yapıldığını duyurdu.
Title
Asgari ücrette bin 247 TL'lik artış ile net ücret 5 bin 500 TL oldu.
Title
MEVCUT ASGARİ ÜCRET NE KADARDI?<br><br>Geçen yıl brüt 3 bin 577 lira, net 2 bin 825 lira olarak uygulanan asgari ücret yüzde 50'lik artışla 2022 yılı için brüt 5 bin 4 lira, net 4 bin 253 lira olarak belirlenmişti.
Title
Asgari ücretin işverene toplam maliyeti, bir işçi için 5 bin 879 lira 70 kuruş düzeyinde. <br><br>Bunun 5 bin 4 lirasını brüt asgari ücret, 775 lira 62 kuruşunu sosyal güvenlik primi, 100 lira 8 kuruşunu ise işveren işsizlik sigorta fonu kalemi oluşturuyor.
Title
BİRÇOK MAAŞ VE ÖDEME TUTARI DEĞİŞECEK<br><br>Asgari ücret doğrudan, asgari ücret alan 8 milyon kişiyi ilgilendirirken, dolaylı olarak tüm çalışanlara ve sosyal ödemelere de etki ediyor. Ara zamla birlikte işsizlik maaşları, genel sağlık sigortası primleri, doğum borçlanması, engelli aylığı, rapor ücretleri, 65 yaş üstü aylıkları gibi pek çok kalem de güncellenecek.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Asgari ücret temmuz zammı ne kadar oldu? Erdoğan asgari ücreti açıkladı
Asgari ücrete zam geliyor. Milyonların gözü kulağı asgari ücrete gelecek zam haberinde. 2022 yılı asgari ücrete yapılacak ek zammın belirlenmesi için Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı. Ek zam ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Asgari ücret zammının 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmasına yönelik karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni rakam bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Dolmabahçe'de kamuoyuna açıklandı. Peki, asgari ücrete ne kadar zam geldi? Yeni asgari ücret ne kadar oldu?


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.