Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Ekonomi Bakan Pekcan açıkladı Bugünden itibaren kredi kullandırılacak
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00

Bakan Pekcan açıkladı: Bugünden itibaren kredi kullandırılacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk lirası ile ihracat yapan KOBİ'lere Türk lirası kredisi imkanı sağlayan Türk Eximbank, KOBİ dışı firmalara da Türk lirası kredi kullandırılmasına bugün itibarıyla başlayacağını duyurdu.

Haber Merkezi Reuters
Foto/Arşiv
Foto/Arşiv

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TL ile ihracat yapan KOBİ'lere TL kredi imkanı sağlayan Eximbank'ın KOBİ dışı firmalara da TL kredi kullandırmaya bugün başlayacağını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Pekcan, "KOBİ dışı firmalar için ise; bir yıl vadeli, TCMB günlük ağırlıklı ortalama fonlama faizi baz alınarak belirlenecek faiz oranı ile 6 ayda bir faiz ödemeli olarak, daha önce Nisan ayında başlayacağımızı duyurduğumuz yeni bir kredi programı 22 Nisan 2019 itibarıyla devreye alınacaktır" dedi.

Pekcan, Eximbank'ın bu imkanının yerel paralarla ticaretin geliştirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Eximbank KOBİ'lere 2017 yılında 2.1 milyar lira, 2018 yılında ise 7.7 milyar lira olmak üzere toplamda yaklaşık 10 milyar lira ilave kredi desteği sağladı. Pekcan, desteğin 2019 yılında artarak devam edeceğini söyledi.

Dolar haftaya nasıl başladı?
EKONOMİ
Dolar haftaya nasıl başladı?

Dizel manuel imparatorluğu
EKONOMİ
Dizel manuel imparatorluğu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.