Ekonomi Bakan Selçuk açıkladı Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına destek 2 milyar lirayı geçti

Bakan Selçuk açıkladı: 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek 2 milyar lirayı geçti

Bakan Selçuk açıkladı: 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek 2 milyar lirayı geçti

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında bugüne dek 2 milyar 30 milyon 380 bin TL toplandığını açıkladı.

Haber Merkezi AA
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19'la mücadele sürecinde, ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek amacıyla 30 Mart'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" başlıklı milli dayanışma kampanyasına ilişkin güncel durumu paylaştı.

  • Kampanya kapsamında bugüne kadar toplam 2 milyar 30 milyon 380 bin 771 lira toplandığını açıklayan Selçuk, kampanya için vatandaşların toplam 6 milyon 405 bin 225 SMS attığını kaydetti.

Ömrüne bereket Emine Nine: “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına biriktirdiği 100 bin lirayı bağışladı
HAYAT
Ömrüne bereket Emine Nine: “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına biriktirdiği 100 bin lirayı bağışladı

Salgın sürecinde ekonomik ve sosyal destek paketleriyle vatandaşlara destek olunduğunu vurgulayan Selçuk, milli dayanışma kampanyasıyla da ihtiyaç sahibi vatandaşlara ilave destekler sunulmasının amaçlandığını belirtti.

Bakan Selçuk, devlet ve milletin bu zor dönemde el ele vererek, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için örnek bir dayanışma sergilediğine işaret ederek, "Kampanyaya katkıda bulunan, destek veren yüce gönüllü milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. Bu iyilik hareketine kampanya sona erinceye kadar desteğinizin devam etmesi çağrısında bulunuyorum." ifadelerini kullandı.

Vatandaştan
OYNAT 00:47
Vatandaştan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına duygulandıran bağış
Sivas'ın Akıncılar ilçesinde 68 yaşındaki Nami Aydoğdu, Vefa İletişim Hattı'nı arayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına bağışta bulundu. Aydoğdu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve görevlilere teşekkür ederek, 'Allah Ümmet-i Muhammed'i korusun, sağlık olsun. İnşallah bugünleri de atlatacağız.' diye konuştu.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.