Ekonomi Bakan Soyludan yeşil pasaport müjdesi Yarından itibaren başlıyor

Bakan Soylu'dan yeşil pasaport müjdesi: Yarından itibaren başlıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeşil pasaportlarda iyileştirme yapıldığını belirterek, "Yeşil pasaportun 5 yıllık süresi dolanlar değiştirmesinler, yarından itibaren onların da süresini 10 yıla çıkaracak değişikliği yapacağız" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Bakan Soyludan yeşil pasaport müjdesi: Yarından itibaren başlıyor
Yeşil pasaportlarda süre 10 yıla çıkarılıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV'de gündeme dair soruları cevapladı. Bakan Soylu, şubat ayından itibaren kendi pasaportumuzun üretimine başlandığını belirtirken, talep artışından dolayı 30 gün geriden gelindiğini açıkladı.

Soylu, "Yeşil pasaportta sıkıntı içerisindeyiz. 25'inde Cumhurbaşkanımızın da duyurduğu bugünkü pasaporttan daha güvenli pasaportu üretmeye başlıyoruz. Aralık ayında seri üretime geçmiş olacağız" dedi.

YEŞİL PASAPORT MÜJDESİ

  • Bakan Soylu, yeşil pasaportlarda iyileştirme yaptıklarını, 5 yıldan 10 yıla çıkarıldığını aktarırken, "Elinde yeşil pasaportu 5 yıllık süresi dolanlar değiştirmesinler. Yarından itibaren onların da süresini 10 yıla çıkaracak değişikliği yapacağız" açıklamasında bulundu.

İhracatçı yeşil pasaportla uçuyor
EKONOMİ
İhracatçı yeşil pasaportla uçuyor

Bakan Soylu: Dünyanın en güvenli pasaportu işlemleri üretilmeye başlandı
OYNAT 00:50
Bakan Soylu: Dünyanın en güvenli pasaportu işlemleri üretilmeye başlandı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'T.C. Kimlik Kartına E-imza Yükleme' lansmanına katıldı. Burada konuşan Bakan Soylu, Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla birlikte, İnşallah, Allah nasip ederse, dünyanın en güvenlikli yerli ve milli pasaportu işlemleri üretilmeye başlandı. Eğer becerebilirsek, kimliklerimizde, aynı zamanda pasaportlarda da inşallah renkli resim kullanacağız dedi.

Artık pasaport emniyetten verilmeyecek
OYNAT 00:49
Artık pasaport emniyetten verilmeyecek
2018'de emniyetin işleri biraz daha hafifleyecek. Pasaportlar bundan sonra polis tarafından verilmeyecek. İşte 2018'de pasaport fiyatlarıyla birlikte yapılacak değişiklikler.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.