Ekonomi Bakandan vatandaşa tavsiye Ambalajlı ürün tüketin

Bakan'dan vatandaşa tavsiye: Ambalajlı ürün tüketin

Malatya'da bir süt ve süt ürünleri fabrikasını gezen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, vatandaşlara özellikle ambalajlı ürünleri tüketmeleri yönünde tavsiyede bulundu.

AA
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde süt ve süt ürünleri ile pekmez üretimi yapan bir fabrikayı ziyaret etti.

Laboratuvardaki incelemenin ardından gazetecilere açıklama yapan Pakdemirli, gıdada arz güvenliğinin çok önemli olduğunu ve özellikle laboratuvar kısmında çalışanlara bu konuda çok büyük görev düştüğünü söyledi.

Denetimler sürüyor

Pakdemirli, gıdada güvenin, kendileri için birinci öncelik olduğuna işaret ederek, işletmeler, restoranlar ve perakende satış noktalarında denetimlerin sıkı bir şekilde sürdüğünü belirtti.

Fabrikanın tüm birimlerini gezen Pakdemirli, forklift ile ürün taşıdı.

'Ambalajlı ürünleri tüketin'

Denetimlerin daha sıkı bir şekilde devam edeceğine dikkati çeken Pakdemirli, şöyle konuştu:

"Üretim yerleri çok çok önemli. Özellikle ambalajlı gıdaya ben çok önem veriyorum. Bir ürün ambalaja giriyorsa bunun geri planında bir laboratuvar, denetim, ciddi ve deneyimli bir iş gücü var demektir. Merdiven altında yapılan ürünler, bazen ne yazık ki doğallık adı altına satılıyor ama bunları karşılayamıyor. Çoğunlukla da böyle olduğunu görüyoruz. Bu anlamda özellikle vatandaşlarımıza tavsiyem ambalajlı gıdaları tüketsinler."

Dev firmaları
geride bıraktı
GÜNDEM
Dev firmaları geride bıraktı

Borsa ve kurda Brunson dalgası
EKONOMİ
Borsa ve kurda Brunson dalgası

Yeni haliyle kapıları 29 Ekim’de açılacak
EKONOMİ
Yeni haliyle kapıları 29 Ekim’de açılacak

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.