Ekonomi Cumhurbaşkanı Erdoğandan EYT talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EYT talimatı

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Prof. Dr. Cem Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanların (EYT) durumuyla ilgili Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdiğini açıkladı.

Haber Merkezi Diğer
Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

NTV yayınında konuşan TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, bu konuda bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu.

Kılıç şunları söyledi:

"Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdi. EYT'lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor."

ABD'li Bakan Ross: Türk firmalarına yardımcı olmalıyız
EKONOMİ
ABD'li Bakan Ross: Türk firmalarına yardımcı olmalıyız

Erdoğan: Belediye başkanlarının görevi devri sabık peşinde koşmak değildir
GÜNDEM
Erdoğan: Belediye başkanlarının görevi devri sabık peşinde koşmak değildir
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.