Ekonomi Doğu Ekspresi için arıyı öldürmeyin çağrısı

Doğu Ekspresi için esnafa çağrı: Bal veren arıyı öldürmeyelim

Doğu Ekspresi için 'arıyı öldürmeyin' çağrısı

Kars Oteller ve Lokantalar Derneği (KARSOD) Başkanı Turizm İşletmecisi Halit Özer, son yıllarda çok büyük ilgi gören Doğu Ekspresi konusunda esnafa çağrıda bulundu. Özer, "Bal veren kış turizm arısını öldürmeyelim. Ve bu durumu fırsatçılığa çevirip fahiş fiyatlar ile geri tepmeyelim" dedi.

Haber Merkezi DHA
Binlerce kişi Doğu Ekspresi ile Kars'a yolculuk yapıyor.
Binlerce kişi Doğu Ekspresi ile Kars'a yolculuk yapıyor.

Kars halkının ve de esnafların uzun yıllara dayanan uğraş ve emekler sonrası son 2 yıldır Kars’a kış aylarında il dışından turist akın ettiğini belirten KARSOD Başkanı Özer, "Bu yoğunlukta elbette ki sayısız insanın emeği ve de gönülden uğraşı var. Her ne kadar bu bir turizm patlaması olarak görülse de geçen yıl böyle bir yoğunluk olsa da bunun kendi kendine olmadığı ve birden bire de olmadığını belirtmek isterim. Bu güzel zamana ve de noktaya gelmesi altında ; kişi ya da kişilerin, esnafların, gazetecilerin, otellerin, kurum ve kuruluşların bireysel ve de tüzel kişilerin kesinlikle ve de kesinlikle 10-15 emeği ve uğraşı sonrasıdır. Elbette ki bunların yanı sıra şehrin tarihi dokusu ve de zengin güzellikleri eklenince bu durum her geçen gün büyümektedir. 15 yıla yaklaşan bu emeklerin ve uğraşların sonrası da elde edilen bu turizm başarısını kolay kolay kaybetmememiz gerekir" diye konuştu.

'Bal veren kış turizmi arısını öldürmeyelim'

Gerek turizmciler, esnaflar, taksiciler, transferciler, tur firmaları, kaşar peynirciler, acenteler ve gerekse otel ve restoranlar ile sanat değerleri olan ozanlarına, gösteri gruplarına meslek kuruluşlarına seslenen Özer, “Geçen yıl ki hassasiyet ilgi ve alakaları ile gelen konuklara yardımcı olmaları temiz-uygun-kaliteli hizmetlerine aynı şekli ile devam etmeliyiz. Böyle yapabilirsek ancak ve ancak önce memleketimiz sonra da bizler kazanabiliriz. Bu bal veren kış turizm arısını öldürmeyelim. Bu durumu fırsatçılığa çevirip fahiş fiyatlar ile geri tepmeyelim. Gerektiğinde bir birilerimizi ikaz edelim, uyaralım, eleştirelim düzgün yapmak için ne gerekiyorsa hep beraberce yapalım" dedi.

REKLAM

2018 Kars kış turizmi start aldı

Geçen yıl gerek aslı olmayan şişirme haberler, olumsuz eleştiriler ve aslı olmayan fiyat politikalarının çok sayıda insanı üzdüğüne de dikkat çeken Özer, şöyle konuştu:

"Bizlere düşen bu aslı olmayan haberlere itibar etmeden işimize tüm düzgünlüğümüz ile devam etmektir. Elbette ki gelen konuklar arasında da olumsuz kişi ya da kişiler vardır. Her şeylere itiraz eden hiç bir şey beğenmeyen kişiler ve de guruplar vardır. Olacaktır da ancak onların bu bakış açılarına ve de davranışlarına karşılık bizler Kars ve Karslı olarak misafirperverliğimizden asla ve asla taviz vermeden devam etmeliyiz. Bu nedenle Kasım 2018 ayı itibari ile başlayan Kars Kış turizmi startı verilmiştir. Kars’a Kars halkına ve de Kars Turizmine hayırlı uğurlu olsun. Umut ederim ki 2019 yılı kış sezonu bitince gerek Turizm işletmecilerimiz gerekse ilimize gelen konuklar memnun bir şekilde ayrılarak bu hedefi bir sonra ki yıllara taşımaları uğraşı ile devam ederiz."

Erdoğan'dan şehircilik uyarısı: Dikey yok, yatar mimari
EKONOMİ
Erdoğan'dan şehircilik uyarısı: Dikey yok, yatar mimari

Haberi okuyan Çinliler bankaya koştu
EKONOMİ
Haberi okuyan Çinliler bankaya koştu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.