Ekonomi Gram altının fiyatı 500 lirayı aştı

Gram altının fiyatı 500 lirayı aştı

Merkez Bankası politika faizinde bir puanlık indirime gitmesinin ardından altın fiyatları hızla yükselmeye başladı. Karar sonrası gram altın 500 lirayı aşarken çeyrek altın ise 818 lira oldu. İşte altın fiyatlarında son durum..

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Gram altın 500 lirayı aştı: Altın fiyatlarında son durum
Foto/arşiv

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu eylül ayı toplantısının ardından beklenen faiz kararını açıkladı. Kurul tarafından yapılan açıklamaya göre faizlerde bir puan indirime gidilerek yüzde 19 olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı yüzde 18'e indirildi.

Merkez'in faiz kararı sonrası gözlerin çevrildiği altın fiyatları ise hızla yükselmeye başladı.

Karar ile birlikte yükselişe geçen gram altın 500 lirayı aşarak 500.337 lira olurken, çeyrek altın 818 liraya, yarım atın 1636 liraya, tam altın ise 3 bin 262 liraya yükseldi.

Merkez Bankası beklenen kararını açıkladı: Faizi bir puan düşürdü
EKONOMİ
Merkez Bankası beklenen kararını açıkladı: Faizi bir puan düşürdü

THY ve Finnair ortak uçuşlara başlıyor
EKONOMİ
THY ve Finnair ortak uçuşlara başlıyor
Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı
Dünya

Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan’da mevkidaşı Berdimuhammedov ile ortak anlaşmalara imza attı. Erdoğan “Türkmenistan’la ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmakta kararlıyız” dedi. Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15’inci Liderler Zirvesi için gittiği Aşkabat’ta “Kara ve hava yolu taşımacılığının yanı sıra enerji alanında da görüş alışverişinde bulunduk. Bugün imzaladığımız ortak bildiri 9 maddeden oluşuyor. Kardeş Türkmenistan’la zemini daha da güçlendiriyoruz. Anlaşmaların hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” diye konuştu.
Arnavutluk Kosova ile birleşiyor
Dünya

Arnavutluk Kosova ile birleşiyor

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, ‘Büyük Arnavutluk mümkün’ çıkışının ardından şimdi de Kosova ile birleşmek için yapılacak bir referandumda ‘evet’ oyu vereceğini açıkladı. Elbasan’da Arnavutluk ile Kosova’nın 7’nci görüşmesinde, iki ülke arasında 14 anlaşma imzalandı. Bu çerçevede sınırlarda polis kontrolü yerine kamera kontrolüne geçilmesine karar verildi
Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı
Gündem

Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği İHA ve SİHA’ların savunma sanayiinde gösterdiği performans, bu alana ilgiyi artırdı. Eylül ayı itibarıyla İHA pilot lisansına sahip kişi sayısı rekor kırarak 567 bin 65’e, kayıtlı drone sayısı 55 bin 725’e yükseldi. İHA eğitimi veren kuruluşların sayısı ise 54’e ulaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.