Ekonomi Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ABDli şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ABD'li şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle görüştü

G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı ile uluslararası kuruluşların "bahar toplantıları"na katılmak için ABD'de bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD'nin önde gelen şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle görüştü.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ABDli şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle görüştü
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD'nin önde gelen şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle görüştü.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD Ticaret Odasının düzenlediği yuvarlak masa toplantısında ABD'nin önde gelen şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle bir araya geldiklerini belirterek, "Devreye aldığımız uygulamalar ile ülkemizin ekonomik görünümü hakkında bilgiler vererek Türkiye'nin yatırım potansiyelini detaylıca aktardık." ifadesini kullandı.

G20 Yükselen Piyasa Ekonomileri Toplantısı'na da katıldıklarını aktaran Nebati, "Jeopolitik şoklar, yüksek emtia, gıda ve enerji fiyatlarının yanı sıra küresel finansal koşulların ekonomik etkilerinin ele alındığı görüşmede, kırılganlıklara karşı ortak çabanın ve küresel iş birliğinin önemini vurguladık." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Nebati, göç ve zorla yerinden edilme konusunda ise sistematik bir bakış açısının getirilebilmesi maksadıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G20 bünyesinde bir çalışma grubu oluşturulması önerisini yinelediklerini kaydetti.

Çin'den Rusya'ya tam destek: Ne olursa olsun iş birliğimizi güçlendireceğiz
DÜNYA
Çin'den Rusya'ya tam destek: Ne olursa olsun iş birliğimizi güçlendireceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı duyurdu: Marmara Denizi hasta, oksijen azalıyor azot ve fosfor oranı artıyor
GÜNDEM
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı duyurdu: Marmara Denizi hasta, oksijen azalıyor azot ve fosfor oranı artıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.