|
Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek'ten ilk paylaşım: Acil önceliğimiz ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır

Bugün TBMM'de yemin ederek görevine başlayan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından İngilizce bir paylaşım yaptı. "Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye oluşturmak için ilkelerimiz şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacaktır." diyen Bakan Şimşek, "Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır." ifadelerini kullandı. Bu paylaşımından kısa bir süre sonra Türkçe bir çağrıda bulunan Bakan Şimşek, "Hükümetimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Uygulama ve politikalarımıza ilişkin lütfen benden duymadığınız hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir dedikoduya itibar etmeyiniz." dedi.

18:14 . 7/06/2023 Çarşamba
Diğer
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni dönemde acil önceliğin güçlü bir ekip ve güvenilir bir program olduğunun altını çizerek, refah düzeyi yüksek bir Türkiye oluşturmak için şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirliğin artacağını vurguladı.

"Öngörülebilirliği artırmak için kurala dayalı politika oluşturacağız"

Bakan Şimşek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Beş yıllık bir aradan sonra, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin ederek ayrı bir onur ve ayrıcalığa sahip oldum.
Bu sıfatla halkımıza hizmet etme sorumluluğunu bana emanet eden Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim.
Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye oluşturmak için ilkelerimiz şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacaktır.
Yerel ve uluslararası zorluklar arasında,
öngörülebilirliği artırmak için kurala dayalı politika oluşturacağız.
Hızlı düzeltmeler olmasa da, deneyimimiz, bilgimiz ve özverimiz ile önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden geleceğiz. Buna emin olabilirsiniz.
Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır."

"Lütfen benden duymadığınız hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir dedikoduya itibar etmeyiniz"

İngilizce paylaşımından kısa bir süre sonra Türkçe paylaşım da yapan Bakan Şimşek, "Bugün TBMM Genel Kurulu’nda yemin ederek görevimize başlamış bulunmaktayız, Allah utandırmasın.
Hükümetimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yoktur.
Plan ve program dahilinde, belirlediğimiz ilkeler çerçevesinde emin adımlarla çıktığımız bu yolda hedeflerimize inşallah herkesin desteğini alarak ulaşacağız
. Ancak biraz sabır ve zamana ihtiyacımız var. Bu çerçevede sevgili vatandaşlarımızdan özellikle bir istirhamım var; uygulama ve politikalarımıza ilişkin lütfen benden duymadığınız hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir dedikoduya itibar etmeyiniz
." ifadelerini kullandı.
#Mehmet Şimşek
#Hazine ve Maliye Bakanı
#Ekonomi
3 ay önce
default-profile-img