Ekonomi Heyecanlandıran açıklama 2,5 milyon kişi gelecek

​ 2,5 milyon İngiliz Türkiye'ye gelecek

Heyecanlandıran açıklama: 2,5 milyon kişi gelecek

İngiltere'deki Türkiye rezervasyonlarında geçen yıla kıyasla yüzde 69 artış yaşanıyor. İngiliz seyahat acentalarından edinilen bilgilere göre ise bu yıl yaz sezonu için tatilini Türkiye’de geçirecek İngiliz turist sayısının geçen yıla kıyasla 1 milyonluk bir artışla 2,5 milyonun üzerine çıkabileceğine işaret ediliyor.

Haber Merkezi AA
​ 2,5 milyon İngiliz Türkiye'ye gelecek
​ 2,5 milyon İngiliz Türkiye'ye gelecek

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA), Türkiye'nin, zorlu yılların ardından 2018 yaz dönemi için dikkate değer rezervasyon artışının desteği ile yeniden yükseldiğini, seyahat şirketlerinin bu yıl Türkiye rezervasyonlarının 2015 yılındaki seviyelerine yakın olabileceğini bildirdiğini duyurdu.

YÜZDE 69 ARTIŞ VAR

ABTA’dan yapılan açıklamada, henüz seyahat şirketlerinin tamamından net güncel verilerin birliğe ulaşmadığı, birliğin aralık ayı verilerine göre yaz dönemi için Türkiye rezervasyonlarında geçen yıla kıyasla yüzde 69 artış kaydedildiği belirtildi.

DÖNÜŞ SÜRPRİZ DEĞİL

Açıklamada, "Türkiye, zorlu yılların ardından 2018 yaz dönemi için dikkate değer rezervasyon artışının desteği ile yeniden yükseliyor. Seyahat şirketleri, bu yıl Türkiye rezervasyonlarının 2015 yılındaki seviyelerine yakın olabileceğini bildiriyor. Tatilcilere güzel tesislerde paranın karşılığını veren bir tatil sunulması nedeniyle İngiliz turistin Türkiye'ye dönmesi sürpriz değil." ifadeleri kullanıldı.

GEÇEN YILA GÖRE 1 MİLYON KİŞİ ARTACAK

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) verilerine göre, İngiltere’den Türkiye’ye 2015 yılında 2 milyon 512 bin 139 İngiliz turist geldi. Türkiye’ye gelen İngiliz turist sayısı 2016'da 1 milyon 711 bin 481, geçen yıl ise 1 milyon 658 bin 715 oldu.

TATİLİNİ TÜRKİYE’DE GEÇİRECEK İNGİLİZ TURİST SAYISI 2,5 MİLYONU AŞABİLİR

ABTA'nın İngiliz seyahat acentalarından edindiği bilgi doğrultusunda bu yıl yaz sezonu için Türkiye rezervasyonlarında 2015 yılındaki seviyelerin yakalanabileceği yönündeki beklentisi, bu yıl tatilini Türkiye’de geçirecek İngiliz turist sayısının 2,5 milyonun üzerine çıkabileceğine işaret ediyor.

Eski işyerini yazmadı işten atıldı
EKONOMİ
Eski işyerini yazmadı işten atıldı

Dev havayolu şirketi grevde
EKONOMİ
Dev havayolu şirketi grevde

Her daireye bir otopark artık zorunlu
EKONOMİ
Her daireye bir otopark artık zorunlu
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.