Ekonomi İndirim sonrası benzin ve motorin fiyatları

Benzin ve motorin indirimi pompaya yansıdı - İndirim sonrası benzin ve motorin fiyatları

İndirim sonrası benzin ve motorin fiyatları

Dün akşam saatlerinde benzine ve motorine gelen indirimler gece yarısından itibaren pompaya yansıdı. 15 kuruşluk indirim sonrası benzin İstanbul'da 6,09 liraya, 23 kuruşluk indirim sonrası ise motorin 5,98 liraya geriledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Benzin ve motorin indirimi pompaya yansıdı
Benzin ve motorin indirimi pompaya yansıdı

Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından geçerli olmak üzere indirime gidildi.Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 23 kuruş, benzinde ise 15 kuruş olarak yansıdı.

Buna göre, Ankara'da ortalama 6,28 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,05 lira oldu.

Motorinin litresi İstanbul'da 6,21 liradan 5,98 liraya, İzmir'de 6,29 liradan 6,06 liraya indi..Ankara'da ortalama 6,35 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6,20 lira oldu.

  • Benzinin litresi İstanbul'da 6,24 liradan 6,09 liraya, İzmir'de 6,34 liradan 6,19 liraya indi..Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.