Ekonomi Kredi borçlarına 60 aylık yapılandırma bugün başladı

Kredi borçlarına yapılandırma başladı - Hangi krediler yapılandırılabilecek?

Kredi borçlarına 60 aylık yapılandırma bugün başladı

Kamu bankalarının kredi kartlarına yönelik başlattığı borç yapılandırma uygulamasının ardından bu sefer de tüketici kredilerine yönelik düzenleme yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kararına göre; tüketici kredisi ödemelerini geciktirenler talep etmeleri halinde bugün itibariyle 60 ay ile sınırlı olmak üzere borçlarını yeniden yapılandırabilecekler.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Foto/Arşiv: Banka şubesi
Foto/Arşiv: Banka şubesi

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeyle, Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik ve Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik'te düzenleme yapıldı.

60 AY VADE YAPILABİLECEK

Yürürlüğe giren düzenlemeye göre; "Bu maddenin yürürlük tarihinden önce ana para ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla 60 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir" maddesi eklendi.

ÖDEMELERİNİ GECİKTİRENLER YARARLANACAK

Düzenlemeye göre, maddenin yürürlük tarihinden önce ana para veya faiz ödemelerini geciktirenler yapılandırmadan yararlanabilecek.

Dolar yeni haftaya yükselişle başladı
EKONOMİ
Dolar yeni haftaya yükselişle başladı

Renault liderliği bırakmadı
EKONOMİ
Renault liderliği bırakmadı

PTT A.Ş. 2023
hedefine hazır
EKONOMİ
PTT A.Ş. 2023 hedefine hazır
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.