Ekonomi Merkez Bankasının faiz kararının ardından dolarda son durum

Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından dolarda son durum

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu ekim ayı toplantısının ardından piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. PPK toplantısı sonrası yapılan açıklamada politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının 2 puanlık indirimle yüzde 18'den yüzde 16'ya indirildi. Kritik kararın ardından dolar 9,45'i aşarak rekor tazeledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Merkez Bankasının faiz kararının ardından dolarda son durum
Arşiv

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu ekim ayı toplantısını bugün gerçekleştirdi. Toplantı sonrası saat 14:00'te piyasaların merakla beklediği faiz kararı da açıklandı. Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 18’den yüzde 16’ya indirilmesine karar vermiştir.

  • Merkez Bankası eylül ayı Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19’dan yüzde 18’e indirmişti.

DOLAR 9.45 TL'Yİ AŞTI

Merakla beklenen kararın açıklanmasının ardından dolar kuru saat 14:01 itibariyle 9.45'i aştı. Kur bugüne 9.24 seviyelerinde başlamıştı.

Euro/TL ise 10,96'larda fiyatlanıyor.

Merkez Bankası'ndan faizde iki puanlık indirim: Yüzde 16'ya geriledi
EKONOMİ
Merkez Bankası'ndan faizde iki puanlık indirim: Yüzde 16'ya geriledi

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan "faiz" mesajı
EKONOMİ
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan "faiz" mesajı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.