Ekonomi Silah reklamlarına yeni düzenleme

Silah reklamlarına yeni düzenleme

Reklam Yönetmeliği silahlarla ilgili kısımda değişikliğe gidildi. Yapılan düzenleme ile her türlü ateşli veya ateşsiz silah, silah üreticisi ve satıcısının reklamına izin verilmesini yasaklayan madde esnetilerek yetkili makamlardan izin alarak faaliyet gösteren silah üreticisi ve satıcılarının kendilerine ait kurumsal internet sitelerinde yaptıkları tanıtımlar ile tematik yayın yapan mecralarda yayınladıkları reklamlar kapsam dışına alındı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Foto/Arşiv
Foto/Arşiv

Ticaret Bakanlığı, Reklam Yönetmeliği'nin silah tanıtımlarını yasaklayan maddesinde değişikliğe gitti.

Düzenleme sonrası ilgili yönetmeliğin, ''Her türlü ateşli veya ateşsiz silah, silah üreticisi ve satıcısının reklamına izin verilemez.'' şeklinde maddesi;

''Yetkili makamlardan izin alarak faaliyet gösteren silah üreticisi ve satıcılarının; ilgili mevzuatında yer alan hükümlere aykırı olmamak koşuluyla kendilerine ait kurumsal internet sitelerinde yaptıkları tanıtımlar ve fuarlara katılım için hazırladıkları materyaller ile özel olarak avcılık ve atıcılık üzerine tematik yayın yapan mecralarda yayınladıkları reklamlar hariç olmak üzere, her türlü ateşli veya ateşsiz silah ile bunların üreticisi ve satıcısının reklamı yasaktır.” şeklinde değiştirildi.

Okul taşıtlarına yönelik kritik yaş düzenlemesi
EKONOMİ
Okul taşıtlarına yönelik kritik yaş düzenlemesi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.