Ekonomi THYden bagaj hakkı kaldırıldı haberlerine yalanlama

THY'den 'bagaj hakkı kaldırıldı' haberlerine yalanlama

Türk Hava Yolları (THY), bazı haber mecralarında yer alan yolcuların bagaj haklarının kaldırıldığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
THY bagaj hakkını kaldırdı mı? Türk Hava Yollarında bagaj hakkı kaç kilo?
Arşiv

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, bazı yurt dışı uçuşlarda bagajsız yolculuk seyahat seçeneği bulunduğu belirtilerek şunlar kaydedildi:

"THY olarak uçuş bileti sınıflarımızı misafirlerimizin beklenti ve taleplerini analiz ederek tasarlıyor ve uçuşlarımız için esnek seyahat teklifleri sunuyoruz. Bu kapsamda, iç hat uçuşlarımızın tamamında ve tüm sınıflarda misafirlerimize (en az 15 kg) bagaj hakkı tanınırken bazı yurt dışı uçuşlarımızın ekonomi sınıfında bagajsız seyahat seçeneği de bulunmaktadır. Yalnızca kabin bagajı içeren bu seçenek ülkelere göre değişkenlik göstermektedir. Bazı haber mecralarında yayınlanan 'Türk Hava Yolları bagaj haklarını kaldırdı' başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarız."

THY Fransa'da yapılacak grev nedeniyle bir seferini iptal etti
EKONOMİ
THY Fransa'da yapılacak grev nedeniyle bir seferini iptal etti

THY'nin 339. uçuş noktası Özbekistan'ın tarihi kenti Buhara oldu
EKONOMİ
THY'nin 339. uçuş noktası Özbekistan'ın tarihi kenti Buhara oldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.