Ekonomi İki otomotiv devi üretimi 14 gün durduruyor

İki otomotiv devi üretimi 14 gün durduruyor!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Malezya'da tam kapanma kararı alınmasının ardından Japon otomobil üreticileri Toyota ve Honda üretimi geçici olarak durdurma kararı aldı.

Haber Merkezi Reuters
Toyota ve Honda tam kapanma kararı alan Malezyada üretimi geçici olarak durdurdu
Foto/arşiv

Japon otomobil üreticileri Toyota Motor Corp ve Honda Motor Co, koronavirüs kilitlenmesi nedeniyle Malezya'daki fabrikalarında üretimi geçici olarak askıya aldı.

Geçen yıl Malezya'da yaklaşık 51 bin araç üreten Toyota'nın Salı gününden itibaren satışları ve üretimi askıya alacağını belirten sözcü, şirketin üretimin ne zaman yeniden başlayacağına karar vermediğini de sözlerine ekledi.

Reuters'ın haberine göre; Toyota'nın kompakt otomobiller üreten yan kuruluşu Daihatsu Motor'un da 1-14 Haziran tarihleri arasında üretimi durduracağı da ifade edildi. Yan kuruluş, 2020 yılında Güneydoğu Asya ülkesinde yaklaşık 220.000 araç üretti.

Bir Honda sözcüsü, otomobil üreticisinin karantina sırasında iki tesisi geçici olarak kapatacağını söyledi. Yılda yaklaşık 100.000 otomobil ve 300.000 motosiklet üreten bu fabrikaların 15 Haziran'dan itibaren üretime devam etmesi bekleniyor.

Çip krizinin son kurbanı Suzuki oldu: Üretimi durduruyor
EKONOMİ
Çip krizinin son kurbanı Suzuki oldu: Üretimi durduruyor

Ford Otosan Gölcük'teki fabrikasında üretimi iki ay durduracak
EKONOMİ
Ford Otosan Gölcük'teki fabrikasında üretimi iki ay durduracak
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.