Ekonomi Uçak gemisi geliyor

Uçak gemisi geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ülke güvenliğimiz açısından kritik önemi olan projelerin sayılarını artırarak sürdüreceğiz. Önümüzdeki senelerde sözleşmesi imzalanacak 10 adet projemiz daha var. İnşallah uçak gemimizi de yapacağız. Bunda da kararlıyız" dedi.

Haber Merkezi AA
Uçak gemisi geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Tuzla'da önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla'da Kınalıada Korveti Denize İndirme töreninde konuştu. Burada uçak gemisinin de yapılacağı müjdesini veren Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülke güvenliğimiz açısından kritik önemi olan projelerin sayılarını artırarak sürdüreceğiz. Savaş gemileri konusunda özel sektör ve askeri tersanelerde tamamlamış olduğumuz 14 adet projemiz bulunuyor. Önümüzdeki senelerde sözleşmesi imzalanacak 10 adet projemiz daha var. Tüm bu gelişmeler, ülkemizin bulunduğu bölgede gelişen tehditlere karşı denizcilik alanında geliştirdiğimiz çözümlere verdiğimiz önemin ifadesidir. İnşallah biz, uçak gemimizi de yapacağız. Bunda da kararlıyız, hiçbir endişe taşımıyorum" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karşılarında bizi bulurlar
EKONOMİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karşılarında bizi bulurlar

OYNAT 01:33
"İnşallah uçak gemimizi de yapacağız"​
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının İstanbul Tersanesi Komutanlığında gerçekleştirilen, Kınalıada korvetinin denize indirilmesi ve İstanbul fırkateyninin inşa başlangıç törenine katılarak, konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milli savaş gemisi için ilk kaynak!
OYNAT 01:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milli savaş gemisi için ilk kaynak!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kınalıada Korveti (4. Milgem) Denize İndirme Töreni ve İstanbul Fırkateyni (5. Milgem) İnşaa Başlangıç Töreni'ne katıldı. Erdoğan törende İstanbul Fırkateyni gemisinin ilk kaynağını yaptı.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.