Ekonomi Ucuz et uygulamasından kasaplar da faydalanmak istiyor

Et ve Süt Kurumu'ndan ucuz et uygulaması başladı. Ucuz et ne kadar olacak?

Ucuz et uygulamasından kasaplar da faydalanmak istiyor

Et ve Süt Kurumu (ESK), zincir marketlere ucuz et satışına başladı. Zincir marketlerden satışı yapılacak olan ucuz et uygulanmasından kasaplar da yararlanmak istiyor

Haber Merkezi Diğer
 2 zincir marketin Türkiye genelindeki şubelerinde yarım kiloluk paketler halinde kıyma ve kuşbaşı et satılacak.
2 zincir marketin Türkiye genelindeki şubelerinde yarım kiloluk paketler halinde kıyma ve kuşbaşı et satılacak.

Et ve Süt Kurumu (ESK), zincir marketlere ucuz et satışına başladı. Kilogramı 29 liradan kıyma, 31 liradan kuşbaşı et satmayı taahhüt eden zincir marketlere yönelik çalışmalar tamamlandı. Gazete Habertürk'ün haberine göre, 81 ilde şubesi bulunan iki marketin müracaatları kabul edildi. 2 zincir marketin Türkiye genelindeki şubelerinde yarım kiloluk paketler halinde kıyma ve kuşbaşı et satılacak. ESK’dan karkas et satın alan zincir marketlerde başka kıyma ve kuşbaşı ürünleri satılamayacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye'nin bütün illerinde satış noktası bulunan zincir marketlerde kıymanın 29 liradan, kuşbaşı etin 31 liradan satışa sunulması için yapılan çalışmalara ilişkin, "Amacımız, dar gelirli vatandaşların protein ve et ihtiyacını karşılamak. Ama bu arada da üreticilerimizi korumak" demişti.

Uygulamadan kasapların da yararlanmak istediğini belirten Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ “Kumaş var, zincir marketlere uygun elbise dikiliyor, bizim de bu elbiseye ihtiyacımız var. Talebimizi Tarım ve Gümrük Bakanlıkları ile Et ve Süt Kurumu’na ilettik, yanıt bekliyoruz” diye konuştu.

  • Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek ise “Haksız rekabet oluşmaması için biz de kasap reyonlarımızda ESK’dan aldığımız kıyma ve kuşbaşını satmak istiyoruz” dedi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.