Ekonomi Yunanistan Türk SİHAları karşısında çaresiz Püskürtmek için büyük para harcanıyor

Yunanistan Türk SİHA'ları karşısında çaresiz: Püskürtmek için büyük para harcanıyor

Türkiye’nin savunma sanayisi alanında küresel çapta ses getiren İHA/SİHA teknolojisi, korku salmaya devam ediyor. Ege'de yaşananları aktaran Yunanistan medyası, Türk SİHA'larının Atina'da oluşturduğu tabloyu gözler önüne serdi. Türkiye'nin, Yunanistan üzerinde 'masrafsız baskı' kurduğu kaydedildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Yunanistan Türk SİHAları karşısında çaresiz: Püskürtmek için büyük para harcanıyor
Arşiv

Türkiye'nin Silahlı İnsansız Hava Araçlarının (SİHA), Yunan hava sahasını ihlal ettiği şeklinde iddialar gündeme geldi. Yunan basınından Ta Nea gazetesi, SİHA'ların Atina'da rahatsızlığa yol açtığına ve tansiyonun yükseldiğine değindi. Ege'de daha önce Türk savaş uçaklarıyla karşılaşan Yunanistan Hava Kuvvetleri, bu kez operasyonlarda etkinliğini ispatlayan SİHA'lara karşı koymaya çalışıyor.

Yunanistan'ı panikletti

Haberde, Türk SİHA'larının bölgede peş peşe ihlaller yaptığı öne sürülerek, 19 Ekim'den bugüne kadar 15 kez Yunan Hava Kuvvetleri'nin Ege'de uçak havalandırdığı kaydedildi. SİHA'ların "geri püskürtülmesi" için savaş uçaklarıyla karşılık verilmeye çalışıldığı ve savaş uçaklarının uçmasının yüksek tutarlarda yakıt giderine yol açtığı belirtildi.

Türkiye'nin havadaki yeni gücü Akıncı TİHA Yunan basınında: Fatih'in ateş topları gibi
DÜNYA
Türkiye'nin havadaki yeni gücü Akıncı TİHA Yunan basınında: Fatih'in ateş topları gibi

"Hava kuvvetlerine masrafsız baskı"

Diğer taraftan Türkiye'nin ürettiği İHA ve SİHA'ların maliyetinin az olduğuna dikkat çekildi. "Türkiye, Yunan Hava Kuvvetleri'ne yeni bir tür baskı yapıyor ve bu tamamen masrafsız." ifadesine yer verildi. Türkiye'nin savunma sanayisindeki atılımlarının da anımsatıldığı haberde, İHA ve SİHA üretiminde ciddi ilerlemenin kaydedildiği, Yunan askeri yetkililerin konuyu mercek altına aldığı aktarıldı.

Yunanistan'ın Bayraktar TB2 korkusu: Ucuz ve ölümcül
EKONOMİ
Yunanistan'ın Bayraktar TB2 korkusu: Ucuz ve ölümcül
  • Atina'daki yetkililerin, bundan sonra "Ege'de daha fazla Türk SİHA'larının havalanabileceğine" dair endişeler taşıdığı bilgisi paylaşıldı.

Yunan komutan itiraf etti: Türk İHA'ları başımıza bela
DÜNYA
Yunan komutan itiraf etti: Türk İHA'ları başımıza bela

Yunan medyası: Türk İHA'ları Yunanistan'ı kuşatıyor
DÜNYA
Yunan medyası: Türk İHA'ları Yunanistan'ı kuşatıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.