Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem 65 yaşın üstündeki vatandaşlara "adrese teslim" e-Devlet şifresi hizmeti

65 yaşın üstündeki vatandaşlara "adrese teslim" e-Devlet şifresi hizmeti

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet Kapısı'nda yeni bir dönem başladığını ifade ederek, artık 65 yaş üzeri vatandaşların, e-Devlet şifresi için PTT şubelerine gitmeden e-Devlet Kapısı üzerinden başvurularını kolayca yapabileceklerini ve şifrelerini evlerinden teslim alacaklarını söyledi. Koç, "Adrese Teslim Şifre Başvuruları hizmeti, pilot bölge olarak seçilen Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yaşayan 65 yaş üzeri vatandaşların kullanımına sunuldu. Hizmet, pilot çalışmaların tamamlanmasının ardından tüm Türkiye'de başvuruya açılacak" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
65 yaşın üstündeki vatandaşlara adrese teslim e-Devlet şifresi hizmeti
Arşiv

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet Kapısı'nda yeni bir dönem başladığını ifade ederek, artık 65 yaş üzeri vatandaşların, e-Devlet şifresi için PTT şubelerine gitmeden e-Devlet Kapısı üzerinden başvurularını kolayca yapabileceklerini ve şifrelerini evlerinden teslim alacaklarını söyledi. Projenin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında geliştirildiğini dile getiren Koç, "Adrese Teslim Şifre Başvuruları hizmeti, pilot bölge olarak seçilen Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yaşayan 65 yaş üzeri vatandaşların kullanımına sunuldu." diye konuştu.

THY bilet uyarısı: 65 yaş ve üzeri yolcularla iade edilecek
EKONOMİ
THY bilet uyarısı: 65 yaş ve üzeri yolcularla iade edilecek

Kapıya hizmet edilecek

Koç, daha önce e-Devlet şifresi almamış 65 yaş üzeri vatandaşların, www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden başvuru formunu doldurarak, e-Devlet Kapısı şifresinin adreslerine teslim edilmesini talep edebileceklerini ve başvurularının durumlarını izleyebileceklerini kaydetti.

Sokağa çıkma yasağı ne zaman hangi saatlerde olacak?
KORONAVİRÜS
Sokağa çıkma yasağı ne zaman hangi saatlerde olacak?

  • "Hizmet, pilot çalışmalarının tamamlanmasının ardından tüm Türkiye'de başvuruya açılacak." ifadesini kullanan Koç, şifre tesliminin, ilgili kişiyle yüz yüze kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra verileceğini sözlerine ekledi.

Tekirdağ'da yeni koronavirüs tedbirleri: 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildi
KORONAVİRÜS
Tekirdağ'da yeni koronavirüs tedbirleri: 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildi

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.