|
Gündem

Adalet Bakanı Bozdağ'dan Akşener'e çağrı: Sayın Cumhurbaşkanımızdan özür dilemeli

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına yapılan itirazlarla ilgili yaptığı açıklamada, "YSK'nın kararı anayasamıza uygun doğru bir karardır. Açık, net ve tartışmasız kararı bile bile Anayasa Mahkemesi'ne taşımak beyhude bir çabadır" ifadelerini kullandı. İYİ Parti binasına kurşun isabet etmesinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef gösteren Akşener'e çağrıda bulunan Bozdağ, "Kimse bir şey bilmiyor, ortada fail yok. Akşener yaptıranı biliyormuş gibi, sayın Cumhurbaşkanımızı ve partimizi hedef gösteren açıklamalar yaptı. Bu kabul edilebilir değildir. Akşener Cumhurbaşkanımızdan özür dilemeli" dedi.

13:32 . 1/04/2023 Cumartesi
Yeni Şafak
Bakan Bozdağ'dan Akşener'e tepki.

Bakan Bozdağ'dan Akşener'e tepki.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına yapılan itirazlarla ilgili yaptığı açıklamada, YSK'nın kararının anayasaya uygun, doğru bir karar olduğunu belirten Bozdağ, "YSK'nın kararı anayasamıza uygun doğru bir karardır. YKS kararları ne AYM'ye ne de diğer yargı mercilerine taşınır. Bu başvurular hep reddedilmiştir. Açık net tartışmasız kararı bile bile Anayasa Mahkemesi'ne taşımak beyhude bir çabadır. Bundan sonra meydanlarda demokratik bir rekabet yapalım. Milletimiz kimi istiyorsa cumhurbaşkanını seçecektir, kimse engel olamayacaktır" dedi.

'Kılıçdaroğlu'nun seccadeye ayakkabıyla basması saygısızlıktır'

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seccadeye ayakkabısıyla basmasına tepki gösteren Bozdağ, "Seccade tek kişilik bir namazgahtır, temiz olması gerekmektedir. Kimse ayakkabıyla basıp onu kirletemez. Bizim toplumumuzun medeniyet değerlerine, Müslümanların sembollerine çok büyük bir saygısızlıktır. Sayın Kılıçdaroğlu'nun zihniyeti bizim için çok şaşırtıcı olmadı. Başörtüsüne bir metrekarelik bez parçası diyen, üniversitelere başörtüsüyle girilmesinin önüne geçmeye çalışan, kamuda başörtülü kadınlara karşı çıkan birinin bunu yapması bizi şaşırtmadı. Bu zihniyet geçmişten günümüze CHP zihniyeti, bilindik bir zihniyettir. Kılıçdaroğlu'nu kınadığımı buradan bildirmek isterim" ifadelerini kullandı.


İYİ Parti binasına kurşun isabet etmesi

İYİ Parti binasına kurşun isabet etmesinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef gösteren Akşener'e çağrıda bulunan Bozdağ şunları söyledi: "Kimse bir şey bilmiyor, ortada fail yok. Akşener yaptıranı biliyorlarmış gibi, o kabuller üzerinden sayın Cumhurbaşkanımızı ve partimizi hedef gösteren açıklamalar yaptılar. Kabul edilebilir değildir. Atılan iftiralara, delillere dayanmadan hareket etmek siyasi partilerin genel başkanlarına yakışmaz. Partimizi hedef alan imalarda bulunan sayın Akşener, eminim utanmışlardır, pişman olmuşlardır. Sayın Akşener'i cumhurbaşkanımızdan özür dilemeye davet ediyorum dilemezse bunu millete nasıl hesap verecek biz de merak ediyoruz."
#bekir bozdağ
#kemal kılıçdaroğlu
#ankara
2 ay önce
default-profile-img