Gündem Adnan Oktar FETÖ lehine çalışmış

Adnan Oktar ile FETÖ'nün arasındaki bağ

Adnan Oktar FETÖ lehine çalışmış

Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturmada müşteki sıfatıyla ifade veren Ö.M, Oktar ve FETÖ arasındaki ilişkiyle ilgili de iddialarda bulundu. FETÖ,'nün Adnan Oktar'ı tarihi eser kaçakçılığı üzerinden tehdit ettiğini öne süren Ö.M, "Bu olaydan sonra başta başkanlık sistemine karşıt olmak üzere birçok bakan, diyanet işleri başkanı ve FETÖ'nün istemediği önemli şahsiyetler hakkında olumsuz propaganda ve karalama kampanyası başlattık" dedi.

Haber Merkezi AA
Gözaltına alınan Adnan Oktar bu sabah sağlık kontrolünden geçirildi.
Gözaltına alınan Adnan Oktar bu sabah sağlık kontrolünden geçirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Adnan Oktar ve grubuna yönelik, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma” suçu dahil 31 sevk maddesinden başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinin alınması işlemi devam ediyor. Müşteki ve ihbarlarda yer alan beyanlarda dikkat çekici iddialar yer alıyor.

"Oktar'ı tehdit ettiler, Gülen'i övmeye başladı"

  • Müşteki Ö.M, Adnan Oktar'ı 2010 yılından önce Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen hakkında olumsuz konuşmalarının olduğu, akabinde adını daha sonra açıklayacağı bir savcının Oktar hakkında tarihi eser kaçakçılığı soruşturması başlattığını belirterek, Oktar'ı bu soruşturma üzerinden tehdit ederek üç gün boyunca Gülen'i öven yayınlar yapmasını emredip bunu Gülen'e izleteceğini söyleyerek istediğini yaptırdığını, buna ilişkin görüntüleri de dosyaya sunacağını öne sürdü.

Bu olayın ardından Adnan Oktar'ın FETÖ güdümüne girdiğini ileri süren müşteki M.Ö, "Bu olaydan sonra birçok bakan, diyanet işleri başkanı ve örgütün istemediği önemli şahsiyetler hakkında olumsuz propaganda ve karalama kampanyası başlattık" iddiasında bulundu.

Oktar'ın her yerde aranan yardımcısı yakalandı
GÜNDEM
Oktar'ın her yerde aranan yardımcısı yakalandı

Adnan Oktar’ın 3 kaçış planı ortaya çıktı
GÜNDEM
Adnan Oktar’ın 3 kaçış planı ortaya çıktı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.