|
Gündem

AK Parti'den ilk açıklama

Ankara'da, İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre 5 kişi öldü 10 kişi yaralandı. Başbakan Davutoğlu'nun ardından AK Parti'den ilk açıklamayı Ömer Çelik yaptı.

Yeni Şafak
19:26 . 17/02/2016 Çarşamba
Yeni Şafak

Ankara'da, İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada yaralananlar bulunduğu belirtildi. Olay yerinden dumanlar yükseliyor. İlk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişi yaralandı.AK Parti'den ilk açıklama ise Sözcü Ömer Çelik'ten geldi. Saldırıyı lanetleyen Çelik'in Twitter üzerinden yaptığı açıklama şöyle:Vatandaşlarımızın en yoğun olduğu bölgelerden birinde bu saldırının gerçekleşmesi terörün alçaklığını ve hainliğini bir kere daha gösteriyor. Bu saldırılarda oluşan kayıplarımızdan çok acı duyuyoruz. Ama mücadele kararlılığımız daha da artıyor. Ülkemizi terörün teslim almasına müsaade etmeyeceğiz. Hep birlikte karşı duracağız. Gün, "ben Türkiye'yim" deme günüdür. Terör dehşet ortamı oluşturmak istiyor. Başta medyamızın yayınları olmak üzere hepimiz terörün dehşetin yaymasını engellemeliyiz. 'Ben Türkiye'yim' diyerek bu lanetli terör eylemine karşı birbirimize daha çok kenetleneceğiz.Olay yerinde çok sayıda yaralıya sağlık ekipleri müdahale ediyor. Birçok semtten duyulan patlamayla ilgili sosyal medyada mesajlar paylaşıldı.Patlamaya bomba yüklü aracın neden olduğu belirtiliyor.Ankara Valisi
Kılıçlar: 5
ölü 10 yaralı


Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, askeri servis konvoyunda patlama meydana geldiğini, ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişinin yaralandığını, patlamanın bomba yüklü araçla gerçekleştirildiğinin tahmin edildiğini söyledi.

#Ankara
#AK Parti
#Ömer Çelik
8 yıl önce
default-profile-img