Gündem Akşenerden CHPye mesaj Rest mi geri adım mı?

Meral Akşener'den CHP'ye Ankara üzerinden ittifak mesajı

Akşener'den CHP'ye mesaj: Rest mi geri adım mı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim için CHP ile yürütülen ittifak görüşmelerine ilişkin Balıkesir restleşmesinin ardından Ankara üzerinden mesaj gönderdi. Akşener'in geri adım mı yoksa rest mi çektiği sorgulanırken şunları söyledi: Ankara ile ilgili İYİ Parti olarak bir tanım yapıyoruz yani genel olarak seçmenin hangi yönde oy kullandığına dair. Esas olan sonuç almak. Burada CHP ile bilek güreşi yapmıyoruz, en azından İYİ Parti'nin böyle bir tavrı yok. Tek başımıza gitme konusunda da herhangi bir sorunumuz yok. Sonuçları itibarıyla birbirimize teşekkür edip ayrı şekilde devam edebiliriz. Onun için biz hazırlıklıyız.

Haber Merkezi AA
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İYİ Parti Başkanlık Divanı ve yöneticilerinden oluşan karma takım ile Ortotek Gaziler Ampute Spor Kulübü, dayanışma maçı yapmak için Kara Pilot Üsteğmen Levent Şahin Parkı'nda bir araya geldi.

ALTERNATİFLER ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

Maç öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, CHP-İYİ Parti ittifak görüşmelerinde kriz olup olmadığıyla ilgili soruya, "Bizim taraftan 'Kriz var' diye bir açıklama yok. Şu anda Koray Aydın ile Oğuz Kaan Salıcı alternatifliği çalışılıyor. Dolayısıyla eminim ne Sayın Kılıçdaroğlu ne ben, onların çalışmasının ana hatları dışında ayrıntı bilmiyoruz." yanıtını verdi.

Oy oranlarına ve seçmen sayısına bakıldığını, belli alternatifler üzerinde çalışıldığını belirten Akşener, "Hatta bildiğim kadarıyla bu akşam da oturup bir çalışma yapacaklar." dedi.

HERKES YOLUNA DEVAM EDECEK MESAJI!

Akşener, bir gazetecinin "CHP ile bu hafta bir görüşme olacak mı?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Sayın Kılıçdaroğlu ile bu çalışma bittikten sonra bir görüşme yapacağız. Bu talebi İYİ Parti Genel Başkanı olarak ben de iletebilirim kendisine ama henüz bu manada ne Sayın Salıcı tarafından Sayın Kılıçdaroğlu'na ne de Sayın Aydın tarafından benim elime verilmiş bir sonuç yok. O nedenle bilmiyorum.

Bugün, yarın tamamlanması lazım. Çünkü ben Sayın Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarında ya da kendi arkadaşlarımda kalabalık toplantıda şunu net bir şekilde söylemiştim, 15 günü geçmemesi lazım. Çünkü herkes yoluna bir şekilde devam edecek, öyle veya böyle. Diğer taraftan Sayın Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz salı Almanya'ya gitmesi nedeniyle CHP tarafı bizden 1 haftalık süre istedi. Bu da bu hafta sonu dolmuş olacak. Bu nedenle ilgilendiğimiz kısmı benim açımdan bu. Gerçekten bu kadarını biliyorum. İki arkadaşımızın yaptığı iki görüşmenin ana uzlaşma noktalarının elimizde olması gerekiyor."

REKLAM

BALIKESİR ÜZERİNDEN RESTLEŞME!

Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun üç arkadaşı ve kendi üç arkadaşı ile toplantı yaptıklarında, referandumda "Hayır" oyu veren iller üzerinden gittiklerini, bu anlamda ayrıntılı değil, genel manada bir konuşma yaptıklarını söyledi.

Meral Akşener, "Biz bunların üzerinden 'Şu mu olur bu mu olur' demeden genel bir konuşma yapmıştık. Bir ya da iki gün sonra Balıkesir adayını CHP ilan etti. Öyle olunca doğal olarak bu sistemin dışına çıkmış oldu. Tabii bizim aday konuşmalarımız sürüyor. Onu ilan etti. Mersin zaten kategori dışı, o masada yok. Dolayısıyla çalışmalar o şekilde." diye konuştu.

SONUÇ ALINAMAZSA AYRI ŞEKİLDE DEVAM EDERİZ

Ankara Büyükşehir Belediye başkan adaylığı ile ilgili soruya "Ankara'yı illa 'İYİ Parti alsın' diye bir tavrımız yok bizim" yanıtını veren Akşener, şöyle devam etti:

  • "Ankara ile ilgili İYİ Parti olarak bir tanım yapıyoruz yani genel olarak seçmenin hangi yönde oy kullandığına dair. Onun üzerinden bir konuşma var. Dolayısıyla esas olan sonuç almak. Burada CHP ile bilek güreşi yapmıyoruz biz, en azından İYİ Parti'nin böyle bir tavrı yok. Tek başımıza gitme konusunda da herhangi bir sorunumuz yok. Çok rahat bir ortamda tedirgin olmadan, herhangi suçlama yapmadan, sonuçları itibarıyla birbirimize teşekkür edip ayrı şekilde devam edebiliriz. Onun için biz hazırlıklıyız. 24 Haziran'a nasıl gittiğimizi biliyorsunuz, her dakikası ateş gibiydi."

CHP ile İYİ Parti'de büyükşehir restleşmesi: İttifak masasını krize sokan iki hamle
GÜNDEM
CHP ile İYİ Parti'de büyükşehir restleşmesi: İttifak masasını krize sokan iki hamle

İYİ Parti 5 ilin adayını açıkladı
GÜNDEM
İYİ Parti 5 ilin adayını açıkladı

Muhalefette karar haftası
GÜNDEM
Muhalefette karar haftası

Tezcan gidince
pazarlık başladı
GÜNDEM
Tezcan gidince pazarlık başladı

CHP-İYİ Parti ittifakında kriz: 2 büyükşehiri istiyorlar
GÜNDEM
CHP-İYİ Parti ittifakında kriz: 2 büyükşehiri istiyorlar

CHP-İYİ Parti ittifakında 3 büyükşehir krizi
GÜNDEM
CHP-İYİ Parti ittifakında 3 büyükşehir krizi

İyi Parti'nin Balıkesir adayı İsmail Ok oldu
GÜNDEM
İyi Parti'nin Balıkesir adayı İsmail Ok oldu

CHP ile İYİ Parti 9 büyükşehiri bölüşmeye çalışıyor
GÜNDEM
CHP ile İYİ Parti 9 büyükşehiri bölüşmeye çalışıyor

Mansur Yavaş adaylık için Kılıçdaroğlu-Akşener toplantısını bekliyor
GÜNDEM
Mansur Yavaş adaylık için Kılıçdaroğlu-Akşener toplantısını bekliyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.