Gündem Ankarada suya yüzde 30 indirim

Ankara'da suya yüzde 30 indirim

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan kararla başkentte su fiyatlarında yüzde 30'luk indirime gidildi. Konut ve iş yerlerindeki tüm aboneler için uygulanacak olan indirim 21 Ocak'tan itibaren geçerli olacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından, tüm abonelerin su ücretlerinde 21 Ocak'tan itibaren yüzde 30 indirim yapılması kararlaştırıldı.

Belediye Meclisinin ocak ayı olağan toplantısında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna imzasıyla verilen ve su ücretlerinde indirime gidilmesini öngören teklifi ele alındı.

21 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek

Tüm konut ve iş yeri su abonelerinin faturalarında yüzde 30'luk indirim sağlayacak teklif, oy çokluğuyla kabul edildi. Yeni tarife 21 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek.

"Gerede suyunun yakın zamanda Ankara'da musluklardan akacak olması" ve "Kesikköprü'den su alınmayacağı için enerji maliyetinin düşecek olması" kararın gerekçeleri olarak sunuldu. Toplantıda, son dönemlerde artan yağışlarla barajlardaki su rezervlerinin de yükseldiği belirtildi.

Öte yandan, su faturalarının TEFE veya ÜFE artış oranına göre ayarlanması uygulamasına da son verildi.

İzmir’deki fabrikada kazan patladı: 2 ölü
GÜNDEM
İzmir’deki fabrikada kazan patladı: 2 ölü

Borsa günü yükselişle tamamladı
EKONOMİ
Borsa günü yükselişle tamamladı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.