Gündem Bahçelinin erken seçim metninde dikkati çeken detay

Bahçeli'nin 'erken seçim' metninde dikkati çeken detay

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında 'erken seçim' çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimleri için '26 Ağustos' tarihini öneren Bahçeli'nin 'erken seçim' çağrısı yapacağı açıklama metnine ilişkin detay ise dikkati çekti. MHP'nin 'erken seçim' ifadelerinin yer aldığı konuşma metnini Bahçeli'nin açıklaması öncesi basınla paylaşmadığı ve 'erken seçim' açıklamasını beklediği öğrenildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
MHP Genel Merkez Binası
MHP Genel Merkez Binası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'te partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos'ta yapılmasını önerdi.

MHP'nin tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacağına işaret eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının akabinde MHP takdir ve tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Kaosa oynayanların oyununu bozmak şarttır. 'Seçim var mı yok mu, erken mi olacak zamanında mı yapılacak?' anlaşmazlık ve çekişmelerine son verilmesinin vakti gelmiştir."

Açıklama basınla paylaşılmadı

MHP'nin grup toplantısı öncesi izlediği yol ise dikkatleri çekti. Erken seçim çağrısının yapılacağı açıklama metninin, grup toplantısı öncesi basınla paylaşılmadığı öğrenildi.

MHP'nin kritik ifadelerin yer aldığı bu açıklama metnini paylaşmak için Bahçeli'nin açıklamasını beklediği ifade edildi.

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli

Erken seçim için '26 Ağustos' önerisi

Seçimlerin olası tarihine ilişkin görüşlerini de açıklayan Bahçeli, şunları kaydetti:

"26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde, Türk milletinin yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili genel seçiminde Türkiye düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi en makul, en mantıklı, en akılcı, en demokratik yoldur."

Bahçeli erken seçim için tarih verdi
GÜNDEM
Bahçeli erken seçim için tarih verdi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.