|

Bakan Yerlikaya: DEAŞ terör örgütünün finans kaynaklarını çökertmeye kararlıyız 5 şüpheli şahıs yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "DEAŞ terör örgütünün finans kaynaklarını çökertmeye kararlıyız. "İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, terör örgütlerinin finansman faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, DEAŞ terör örgütü ile iltisaklı şahıslar ile örgüt adına illegal yayın yapan kitap evlerine, DEAŞ terör örgütüne üye olma suçundan tutuklu ve hükümlü bulunan şahıslara finans sağladığı değerlendirilen 6 şüpheliye yönelik İstanbul'da 5 ayrı ilçede operasyon düzenlendi. Operasyonda 5 şüpheli şahıs yakalandı" ifadelerini kullandı.

12:00 - 5/09/2023 Salı
Yeni Şafak
Bakan Yerlikaya, operasyonun görüntülerini paylaştı.
Bakan Yerlikaya, operasyonun görüntülerini paylaştı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "DEAŞ terör örgütünün finans kaynaklarını çökertmeye kararlıyız" dedi.

Yerlikaya, "İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, terör örgütlerinin finansman faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında;
DEAŞ terör örgütü ile iltisaklı şahıslar ile örgüt adına illegal yayın yapan kitap evlerine, DEAŞ terör örgütüne üye olma suçundan tutuklu ve hükümlü bulunan şahıslara finans sağladığı değerlendirilen 6 şüpheliye yönelik İstanbul'da 5 ayrı ilçede operasyon düzenlendi. Operasyonda 5 şüpheli şahıs yakalandı
" diye konuştu.

Bakan Yerlikaya, "Yakalanan şahıslara ait çok sayıda dijital materyal ile 73 bin Amerikan dolarına el konuldu. Operasyonu düzenleyen polislerimizi tebrik ediyorum. Terörü de terörün finans kaynaklarını da kurutacağız" açıklamasında bulundu.

#Ali Yerlikaya
#DEAŞ
#İstanbul
8 ay önce