|

Bakan Yerlikaya duyurdu: 10 ilde Sibergöz-22 operasyonu! 15 şüpheli yakalandı

Kayseri merkezli 10 ilde çevrimiçi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında eş zamanlı olarak düzenlenen 'Sibergöz-22' operasyonlarında 15 şüpheli yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kara Vatan'da olduğu gibi Siber Vatan'da da sanal devriyelerin 7 gün 24 saat esasına göre devam ettiğini açıkladı.

Pınar Görgü
13:15 - 22/02/2024 Perşembe
Güncelleme: 14:24 - 22/02/2024 Perşembe
Yeni Şafak
Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden çocukların müstehcen görüntülerini para karşılığı satışa sunan 15 şüpheli yakalandı.
Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden çocukların müstehcen görüntülerini para karşılığı satışa sunan 15 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, çevrim içi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında Kayseri merkezli 10 ilde eş zamanlı düzenlenen "Sibergöz-22" operasyonunda 15 şüphelinin yakalandığını bildirdi.'Sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında'

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,
"Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımızın koordinesinde; çevrim içi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında; çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma suçlarının önlenmesine yönelik, Kayseri merkezli Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Sakarya, Samsun ve Van olmak üzere 10 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu ve çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirilerek görüntülerin satın alındığı tespit edildi. Operasyonlar kapsamında 15 şüpheli yakalandı. Çok sayıda dijital materyale el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. En hassas olduğumuz konuların başında çocuklarımızı korumak geliyor. Kara vatanda olduğu gibi siber vatanda da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında"
dedi.


#İçişleri Bakanlığı
#Ali Yerlikaya
#Sibergöz Operasyonu
4 ay önce