Gündem Bombacıların eşlerine 2 yıl sonra ihraç

15 Temmuz'da bomba yağdıran FETÖ'cülerin eşlerine 2 yıl sonra ihraç edildi

Bombacıların eşlerine 2 yıl sonra ihraç

OHAL kapsamında son kanun hükmünde kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. KHK ile çeşitli kurumlarda görev yapan 18 bin 632 personel kamudan ihraç edildi. En büyük ihraç 8 bin 998 kişi ile Emniyet’te yaşandı. TSK’dan ise 6 binden fazla astsubay ihraç edildi. KHK ile 12 dernek, üç gazete ve bir televizyon kapatıldı. 1526 kişinin ise rütbesi alındı.

Kıymet Sezer Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde Ankara’da alçak uçuşları yapan, bomba yağdıran pilotların eşleri, darbeden 2 yıl sonra atıldı.

Dün yayınlanan KHK’da Milli Eğitim Bakanlığı ihraç listesine giren öğretmenler Huriye Kaplan’ın eşi Mehmet Çetin Kaplan Gölbaşı bombalarını atarak 7 kişiyi şehit eden pilot. Hakan Evrim’in eşi Fatma İlknur Evrim de dün yayınlanan KHK ile ihraç edildi. FETÖ’cü Tuğgeneral Hakan Evrim’in eşi Fatma İlknur Evrim de son OHAL KHK’sı ile ihraç edildi.

İlknur Evrim, Ankara Etimesgut’ta öğretmenlik yapıyordu. Ankara’da alçak uçuş yapan pilotlardan Yücel Canbolat’ın eşi Şeyma Canbolat ile Adem Kırcı’nın eşi Gülhan Kırcı da dün ihraç edildi. Kırcı’nın eşi Gülhan Kırcı da Mamak’ta, Canbolat’ın eşi Şeyma Canbolat ise Kahramankazan’da öğretmenlik yapıyordu.

İki yılda büyük temizlik
GÜNDEM
İki yılda büyük temizlik

O müdür de gitti
GÜNDEM
O müdür de gitti

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.