Gündem Bozdağ Yetkili organlardan değerlendirilir

Bozdağ: Yetkili organlardan değerlendirilir

MHP Lideri Bahçeli'nin erken seçim çağrısına Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan yanıt geldi. Bozdağ, "Yetkili organlarda değerlendirilir" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, AK Parti Grubunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, AK Parti Grubunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin 26 Ağustos 2018 Pazar günü yapılmasını önerdi.

MHP Lideri Bahçeli'nin erken seçim çağrısına iktidar kanadından ilk yanıt, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan geldi.

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bozdağ, bir gazetecinin, erken seçim açıklamasının sürpriz olup olmadığı yönündeki sorusu üzerine "Ben de sizinle birlikte öğrendim" dedi.

Bozdağ, şöyle devam etti:

"AK Parti'nin, seçimleri vaktinde yapma gibi bir geleneği var ve 22 Temmuz seçimleri hariç bütün seçimler vaktinde yapıldı. Bizim, seçimlerin vaktinde yapılacağına dair de açıklamalarımız var. Ancak Sayın Bahçeli'nin açıklaması partinin yetkili organlarında değerlendirilecektir ve ona göre bir açıklama yapılacaktır.

Şu anda değerlendirme yapmadan, bir cevap verme imkanımız yok. Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, MYK'ca bunlar konuşulacaktır ve sonrasında bir değerlendirme yapılacaktır. Sayın Bahçeli'nin açıklaması yeni bir durumdur, bu yeni durumu elbette biz de değerlendireceğiz. Ama sonuç ne olur şimdiden buna dair bir şey deme imkanı yok. Çünkü ben de sizin gibi ilk defa duydum."

Bahçeli'nin seçim çağrısındaki iki detay
GÜNDEM
Bahçeli'nin seçim çağrısındaki iki detay

Dakika dakika 'erken seçim' çağrısı
GÜNDEM
Dakika dakika 'erken seçim' çağrısı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.