Gündem Bipolar bozukluğu olan genç kız, camları kırdığı camiden zorla çıkarıldı Burası benim bölgem

Bursa haberleri: Bipolar bozukluğu olan genç kız, camları kırdığı camiden zorla çıkarıldı: Burası benim bölgem

Bipolar bozukluğu olan genç kız, camları kırdığı camiden zorla çıkarıldı: Burası benim bölgem

Bursa'da bipolar bozukluğu olan Nazlı K. (29), girdiği camide camları kırıp, vazoları devirdi. Tüm çabalara rağmen camiden çıkmaya ikna olmayan genç kız, polis tarafından zorla sedyeye yatırılarak, hastaneye götürüldü. Nazlı K. “Burası benim bölgem, bölgemi terk etmeyeceğim. Burada olmak benim kalbimi sıkıştırıyor ama çıkmayacağım” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi DHA
Girdiği camide camları kırıp, vazoları deviren Nazlı K. (29) Zorla hastaneye kaldırıldı.
Girdiği camide camları kırıp, vazoları deviren Nazlı K. (29) Zorla hastaneye kaldırıldı.

Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi’ndeki Merkez Camisi’ne, Kurban Bayramı'nın birinci günü gelen Nazlı K., önce caminin kapısını tekmeledi. Ardından da kapının camını kırıp, içeri girdi.

Camları kırıp, vazoları deviren Nazlı K.'ye, vatandaşlar engel olmak istedi. Ancak ne vatandaşlar ne de haber verilmesi üzerine gelen cami görevlileri, genç kızı sakinleştiremedi. Tüm çabalara rağmen camları kırmaya devam eden genç kız, gelen polis ekipleri tarafından ikna edilerek dışarı çıkarılmak istendi.

DHA
Bipolar bozukluğu olan genç kız, camları kırdığı camiden zorla çıkarıldı.
  • Nazlı K. ise, “Burası benim bölgem, bölgemi terk etmeyeceğim. Burada olmak benim kalbimi sıkıştırıyor ama çıkmayacağım” diye yanıt verdi.

DHA
Tüm çabalara rağmen camiden çıkmaya ikna olmayan genç kız, polis tarafından zorla sedyeye yatırılarak, hastaneye götürüldü.

Sağlık görevlilerinin girişimi de yanıtsız kalınca, Nazlı K., polis ekiplerince zorla sedyeye yatırılarak, camiden çıkarıldı.

DHA
Nazlı K.’yi tanıdıklarını söyleyen vatandaşlar, genç kızda bipolar bozukluğu olduğunu söyledi.
  • Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Nazlı K.’yi tanıdıklarını söyleyen vatandaşlar, genç kızda bipolar bozukluğu olduğunu, dönem dönem sinir krizi geçirdiğini anlattı.

Isırmasın diye elleri pet şişeyle kapatılan Yusuf tedaviye alındı
HAYAT
Isırmasın diye elleri pet şişeyle kapatılan Yusuf tedaviye alındı

Psikolojik rahatsızlığı olan turist Antalya'da yol kesti
OYNAT 01:21
Psikolojik rahatsızlığı olan turist Antalya'da yol kesti
Antalya Manavgat'ta tedaviden kaçtığı ve ilaçlarını almadığı öğrenilen İsveçli bir turist sokak ortasında adeta terör estirdi. Turist araçların önünü keserek, camlarını kırdı. Zorlukla etkisiz hale getirilen turistin o anları kameralara yansıdı.

Çok para harcıyorsanız psikolojiniz bozuk olabilir
OYNAT 01:51
Çok para harcıyorsanız psikolojiniz bozuk olabilir
Fazla para harcamanın psikolojik bir rahatsızlık olduğunu ifade eden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan, 'Eğer herhangi bir insan bütçesinin ötesinde bir para harcıyorsa kompulsif alışveriş bozukluğu dediğimiz bir rahatsızlık söz konusudur' dedi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.