Gündem CHPli Cihangir İslam ve İYİ Partili Lütfü Türkkan arasında mülteci tartışması

CHP'li Cihangir İslam ve İYİ Partili Lütfü Türkkan arasında 'mülteci' tartışması

Millet İttifakı üyeleri CHP ve İYİ Parti arasında 'mülteciler' konusu üzerinden tartışması çıktı. Son zamanlarda kaçak çiftliği, korumalarının gazeteciyi dövmesi ve Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ı hedef alan açıklamasıyla gündeme gelen İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'la birbirine girdi. CHP'li İslam, Türkkan'ın tweetine "Altına 'Makedonyalı Lütfü' diye bir imza atmalıydınız" yorumu yaptı. Türkkan'ın buna cevabı "Cevap vermem gereken biri mi diye baktım, olmadığını görünce vazgeçtim" olunca ikili arasında karşılıklı atışma yaşandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
CHPli Cihangir İslam ve İYİ Partili Lütfü Türkkan arasında mülteci tartışması
Lütfü Türkkan ve Cihangir İslam (sağda)

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabından "Suriyeliler yetmedi, şimdi de Afganlılar. Yol geçen hanı mı burası?" şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Bu paylaşım üzerine Millet İttifakı üyeleri CHP ve İYİ Parti vekilleri üzerinde bir kez daha tartışma çıktı. CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın, Türkkan'ın paylaşımına "Altına 'Makedonyalı Lütfü' diye bir imza atmalıydınız" yorumunda bulunması karşılıklı söyleme dönüştü.

"CEVAP VERMEYE DEĞMEZ"

Türkkan'ın İslam'a cevabı, sert oldu. Cihangir İslam'ı yok sayan bir paylaşımda bulunan Türkkan, "Cevap vermem gereken biri mi diye baktım, olmadığını görünce vazgeçtim" dedi.

Bu ifadelerin ardından İslam bir tweet serisiyle İYİ Partili Türkkan'a cevap verdi.

İYİ Partili Türkkan Necmettin Erbakan’ı hedef aldı: Boş tarlaya temel atardı
GÜNDEM
İYİ Partili Türkkan Necmettin Erbakan’ı hedef aldı: Boş tarlaya temel atardı

İYİ Parti'li Ahat Andican: Millet İttifakı gevşek bir ittifak
OYNAT 00:40
İYİ Parti'li Ahat Andican: Millet İttifakı gevşek bir ittifak
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican, Habertürk'te katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Millet İttifakı'nı değerlendiren Andican, 'Millet İttifakı gevşek bir ittifak. Seçimler sırasında bir araya gelmiş, farklı seslerin çıkabildiği nitelikte bir ittifak' dedi.
Abone Ol Google News
Yedi ay sonra aynı senaryo: CHP'li İlgezdi'nin 'otel' iddialarına TRT'den 'bir kez daha' yalanlama
Gündem

Yedi ay sonra aynı senaryo: CHP'li İlgezdi'nin 'otel' iddialarına TRT'den 'bir kez daha' yalanlama

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, olası bir depreme karşı güçlendirme çalışmaları için boşaltılan TRT'ye ait Harbiye'de yer alan radyoevinin 'otel' olacağını öne sürdü. Bu iddialara ilişkin TRT'den yapılan açıklamada, geçtiğimiz yılın aralık ayındakine benzer ithamların kasıtlı olarak yeniden servis edildiği ifade edildi. 27 Aralık 2020 tarihli duyuruya 'bir kez daha' yer verilen açıklamada, "Bu maksatlı iddialarla oluşturulmak istenen algıya karşı, kamuoyunu bilgilendirmek adına; daha önce yaptığımız açıklamayı tekrar hatırlatmak isteriz." denildi.
Dışişleri Bakanlığından Avusturya Başbakanı Kurz'a 'göç' tepkisi: Türkiye yeni bir göç dalgasını üstlenmeyecektir
Gündem

Dışişleri Bakanlığından Avusturya Başbakanı Kurz'a 'göç' tepkisi: Türkiye yeni bir göç dalgasını üstlenmeyecektir

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Afgan mültecilere yaptığı çağrıda; Almanya, Avusturya ya da İsveç'e gitmektense Türkiye gibi 'komşu' ülkelerin sığınmak için daha doğru yer olduğunu ifade etti. Konuya ilişkin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Türkiye, Şansölye Kurz’un ifade ettiği gibi Afganistan’a komşu bir ülke değildir. Türkiye, bölgeden kaynaklanan kitlesel bir göç krizinin sonuçlarına katlanmayacak ve yeni bir göç dalgasını da üstlenmeyecektir. Türkiye’nin Avrupa Birliği'nin sınır muhafızı veya sığınmacı kampı olmayacağını vurguluyoruz." denildi.

Tunus Meclis Başkanı Gannuşi: Darbe olduğunda sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik
Dünya

Tunus Meclis Başkanı Gannuşi: Darbe olduğunda sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik

Tunus Meclis Başkanı ve Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi, Cumhurbaşkanı Kays Said'in darbe girişimine ilişkin yaptığı açıklamada Birleşik Arap Emirliklerini suçladı. Darbenin ve Nahda binalarının hedef alınmasının arkasında BAE medyasının olduğunu vurgulayan Gannuşi, "Darbe olduğunda sokağa çıkılması gerektiğini öğrendik. Türkiye'den aldığımız ders bu. Haberi duyar duymaz dışarı çıktık, önce parti genel merkezine sonra da Meclis binasına gittik ama kapılar yüzümüze kapandı" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.