|
Gündem

CHP'li ve İYİ Parti'li isimler HDP sorusunu duyunca 'dağılın abi' diyerek apar topar kaçıştı

HDP'nin de ortağı olduğu Yedili Masa'nın adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin başvuru dün YSK'ya yapıldı. Bir muhabirin HDP'nin Kılıçdaroğlu'na desteğini sorması üzerine İYİ Parti'li Müsavat Dervişoğlu, CHP'li Engin Altay ve Engin Özkoç 'Dağılın abi' diyerek soruyu yanıtsız bıraktı.

11:31 . 23/03/2023 Perşembe
Diğer
İYİ Parti'li ve CHP'li isimler HDP sorusunu yanıtsız bıraktı.

İYİ Parti'li ve CHP'li isimler HDP sorusunu yanıtsız bıraktı.

Türkiye, 14 Mayıs tarihinde sandık başına gitmeye hazırlanırken milyonlarca vatandaş oy kullanıp tercihini yapacak.

Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan. Yedili Masa'nın adayı ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

HDP'nin de yer aldığı Emek ve Özgürlük İttifakı ise aday göstermeyeceklerini açıkladı. Bu karar HDP'nin Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceği şeklinde yorumlandı.YSK'ya başvuru yapıldı

Öte yandan HDP'nin aralarında olduğu Yedili Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nde cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin başvuru dün YSK'ya yapıldı.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin belgeleri CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve İYİ Parti Grup Başkanvekili
Müsavat Dervişoğlu
imzaladı. İYİ Partili Dervişoğlu, başvurunun ardından basın toplantısı düzenledi.

HDP sorusundan kaçtılar

Basın toplantısında ilginç bir an yaşandı. Bir muhabirin HDP'nin Kılıçdaroğlu'na desteğini sorması üzerine CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Dağılın abi" diyerek araya girdi ve kürsüdekiler soruyu yanıtsız bırakarak apar topar kaçıştı.


#HDP
#CHP
#Kemal Kılıçdaroğlu
#Engin Özkoç
#Müsavat Dervişoğlu
6 ay önce
default-profile-img