Gündem CHPnin skandalları bitmiyor İzmir İl Başkan Yardımcısı Ergülün de Erdoğana hakaret tweetleri ortaya çıktı

CHP'nin skandalları bitmiyor: İzmir İl Başkan Yardımcısı Ergül'ün de Erdoğan'a hakaret tweet'leri ortaya çıktı

CHP'nin Karabağlar Belediyesi Meclis üyesi Dila Koyurga'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretlerinin ardından bir skandal daha ortaya çıktı. CHP'nin İzmir İl Başkan Yardımcısı Yasin Ergül'ün 15 Temmuz darbe girişimi ile Erdoğan ve ailesine yönelik tweet'le olduğu belirlendi. AK Partili vatandaşlara 'dingil' diyen Ergül, halkın tankların önünde kendisini siper ettiği 15 Temmuz darbe girişimine de 'senaryo' dedi.

Haber Merkezi Diğer
CHP'nin İzmir İl Başkan Yardımcısı Yasin Ergül
CHP'nin İzmir İl Başkan Yardımcısı Yasin Ergül

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga'nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakarette bulunduğunun ortaya çıkması üzerine Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Bu olayın ardından izmir merkezli yeni bir skandal daha ortaya çıktı.

  • Bu kez de CHP İzmir İl Başkanı Yardımcısı Yasin Ergül’ün 15 Temmuz ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkin skandal ifadeleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

"Herifin yaptığı kimseye ters gelmiyor"

CHP'li Ergül'ün 17 Kasım 2013'te dönemin başbakanı olan Erdoğan'ı hedef aldığı skandal tweet'inde "RTE Bu akplilere (..) dese annelerinden şüphe ederler. Herifin yaptığı hiçbişey mi bu dingillere ters gelmez arkadaş insan hayret ediyor" dediği sosyal medyada yer aldı.

Darbe girişimine 'senaryo' dedi

Ergül'ün 15 Temmuz darbe girişimi günü ise "Boşa darbe tamtamları çalmayın, bildiğin senaryo bu. Tüm medya açık canlı yayınla veriyor, böyle darbe olmaz" dediği iletilerinden ortaya çıktı.

  • Ergül, darbeden 2 gün sonra ise provokatif ifadelerini sürdürdü... CHP'li Ergül'ün Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a da çirkin iftiralar attığı belirlendi.
Abone Ol Google News
Papa Francis’in tepkisi kiliseye dönüştürülen Kurtuba Camiiyi hatırlattı
Gündem

Papa Francis’in tepkisi kiliseye dönüştürülen Kurtuba Camiiyi hatırlattı

Papa Francis’in Ayasofya’nın yeniden camiye dönüştürülmesinin ardından “derinden acı duyuyorum” ifadeleri, aynı zamanda Müslümanların da 1236 da kiliseye kiliseye dönüştürülen Kurtuba Camii’ni hatırlamasına sebep oldu. Papa Francis, “Uluslararası Deniz Günü” vesilesiyle gerçekleştirdiği konuşmasında "Deniz aklımı uzaklara götürüyor, İstanbul’a. Ayasofya’yı düşünüyorum ve derinden acı duyuyorum" ifadelerini kullandı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Eyigün'den İBB'nin 'metro projelerinde peşin kesinti yapılıyor' iddiasına cevap
Gündem

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Eyigün'den İBB'nin 'metro projelerinde peşin kesinti yapılıyor' iddiasına cevap

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün, "metro projelerinde peşin kesinti yapıldığı" iddiasıyla ilgili, "Metro hatları belediyeye devir olmadan kesinti başlamaz. Belediye gelir elde etmeye başlayınca kesinti yapılmaya başlanır. İnşaat devam ederken kesinti yapıldığı şeklindeki yorum ve açıklama gerçek dışıdır" ifadesini kullandı.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğrencilere 'yaz unutması' uyarısı: Lütfen biraz çaba gösterelim
Gündem

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğrencilere 'yaz unutması' uyarısı: Lütfen biraz çaba gösterelim

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, talep eden her veli ve öğrenci için yeterli içerik ve hazırlığın bulunduğuna işaret ederek, "Tatillerde dinlenmek çok önemli ama derslerden kopmamak ve yaz unutmasının önüne geçebilmek için lütfen biraz çaba gösterelim" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.