Gündem Çorumda mezarlıktaki gizemli kızı gören görevliden açıklama

Çorum haber: Mezarlıktaki gizemli kızı gören görevliden açıklama

Çorum'da mezarlıktaki gizemli kızı gören görevliden açıklama

Çorum Ulu Mezarlıktaki ağlayan kızı ilk gören mezarlık görevlisi olayla ilgili açıklama yaparak, "Abartılacak bir şey yok" dedi.

Haber Merkezi IHA
Fikret Yumurtkan açıklamada bulundu.
Fikret Yumurtkan açıklamada bulundu.

Çorum Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü görevlisi Fikret Yumurtkan, olayın abartıldığını belirterek, "Bu kadar abartılacak bir şey yok" ifadesini kullandı.

Kızı gördüğü gün akşam 21.00 sıralarında kendisine telefon geldiğini, mezarlıkta ağlama sesi duyulduğu ve bakılması gerektiğinin söylendiğini dile getiren Yumurtkan şunları söyledi:

"Duvardan baktığımda küçük bir kız çocuğunun ağladığını gördüm. Ben mezarlık görevlisiyim. Vatandaşa, herkese yardımcı olmak istediğim gibi sana da yardımcı olmak istiyorum dedim. Derdin sıkıntın ne dedim. Sonra ayağa kalkarak arkasını döndü. Bize doğru dönünce dedim korkacak bir şey yok. Duvardan atlamaya kalktım. Tam o sırada bu hareketlendi. Ben duvardan atladım, o yürümeye başladı. Ben de gitmeye başladım. 1.60 boylarında uzun saçlı birisi. İleride yol bitiyor. Ağaçlar ve mezarlar sık olduğu için gözden kaybettik. Sonra benimle konuşmadığı için ’Mezarlık görevlisiyim amacım size yardımcı olmak, bir derdin sıkıntın varsa derdim size yardımcı olmak’ yazılı not ile yanına da kağıt kalem bıraktım. O gün yardımcı olmak istedim. Oraya not bıraktım. O abartıldı. Gördüğünüz gibi vatandaşlar, öğrenciler herkes buraya kağıt bırakıyor. Bu kadar abartılacak bir şey yok."

Olayı duyan onlarca kişi dua için mezarlığa gitti
GÜNDEM
Olayı duyan onlarca kişi dua için mezarlığa gitti

Esrarengiz iddianın ardından kamera takılıp bu not bırakıldı
GÜNDEM
Esrarengiz iddianın ardından kamera takılıp bu not bırakıldı

İlahiyat uzmanlarından 'gizemli kız' uyarısı
GÜNDEM
İlahiyat uzmanlarından 'gizemli kız' uyarısı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.