Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Bizi bu yolda kimse durduramaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi bu yolda kimse durduramaz

Cumhurbaşkan Erdoğan, Rize'de yaptığı konuşmada ABD'nin yaptırım kararlarına tepki göstererek "Türkiye'mizi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız. Bu yolda imanımız var, kararlılığımız var. Bizi kimse bu yolda durduramaz. Yeter ki siz yanımızda, arkamızda durun. Gerisine karışmayın" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu'nun Ünye ilçesinin ardından memleketi Rize'ye geldi. Erdoğan burada kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

24 Haziran'ın ardından yeni bir dönem başladı. Parlamanter sistem sona erdi, Başkanlık Sistemi ikame edildi. Bu kararı siz verdiniz. Şimdi bu yolda yürüyoruz. Yeni dönemin adımlarını farklı atacağız. Türkiye'mizi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız. Bu yolda imanımız var, kararlılığımız var. Bizi kimse bu yolda durduramaz. Yeter ki siz yanımızda, arkamızda durun. Gerisine karışmayın.

Ofislerimizi başkanlarımızı, bakanlarımızı atadık atıyoruz. Bize bu görevi verdiniz, buna layık olacağız. Tarih 24 Haziran'ı böyle kaydedecek. Bunun mimarları sizlersiniz, bunun mimarları olarak anılacaksınız. Son zamanlarda bir şeyler oluyor. ABD stratejik ortağı olan Türkiye'ye sırtını dönüyorsa kusura bakmasın. Bu Türkiye'yi bir tane papaza değişiyorsa kusura bakmasın. Biz bu yolda emin adımlarla yürüyoruz. Biz stratejik ortağız. Böyle davranan ABD bizi üzmüştür. Bizi tehditle bir yere çekmeye çalışan ABD kusura bakmasın. Biz hukuk devleti olarak hukukun dışına çıkmayız. Onların doları varsa bizim de Allah'ımız var. Biz bu yolda böyle yürüdük.

Her alanda daha güzel şeyler olacak

Biz geldiğimizde savunma sanayiinde yüzde 25 üretiyorduk. Şimdi yüzde 65 üretiyoruz. Ne oldu bize silah vermiyordu ABD? Biz kendimiz yaptık. Stratejik ortak ya. Bizi ev sahibi yaptılar. Artık üreten bir Türkiye'var. Biz şimdi tüketmenin yanında üreten olma yolundayız. Hiç endişe etmeyin. Her alanda daha güzel şeyler olacak. Rize, Artvin havalimanını da yapıyoruz. Hem Rize, hem Artvin yararlanacak.

REKLAM

Başkan Erdoğan: NATO'daki ortağınızı bir papaza mı değişiyorsunuz?
GÜNDEM
Başkan Erdoğan: NATO'daki ortağınızı bir papaza mı değişiyorsunuz?

Erdoğan Ordu'da açıkladı: 3 ay içinde bitirilecek
GÜNDEM
Erdoğan Ordu'da açıkladı: 3 ay içinde bitirilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan New York Times'a yazdı: ABD'nin çıkarlarına zarar verir
DÜNYA
Cumhurbaşkanı Erdoğan New York Times'a yazdı: ABD'nin çıkarlarına zarar verir

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.