Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Arakanlı Müslümanlara ulaştık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arakanlı Müslümanlara ulaştık

Çatalca'da vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Arakanlı Müslümanlara yardımları ulaştırdığını ve ulaştırmaya devam edeceğini açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arakanlı Müslümanlara ulaştık
Arşiv: Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Halil İbrahim Gürel için Çatalca Ulu Cami'de öğle vakti düzenlenen törenin ardından bu ilçedeki AK Parti İlçe Başkanlığı binasına geçti. Erdoğan, Çatalca'da vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Myanmar'da maalesef çok büyük katliamlar yapıldı. Bütün bu katliamlar karşısında insanlık Myanmar katliamına sessiz kaldı. Televizyonlarda öyle zannediyorum o Myanmar'ın, Müslümanların düştüğü hali izlediniz. Nasıl çileler çektiğini gördünüz. Köylerinin nasıl yakıldığını gördünüz. Bizler Türkiye olarak Kızılayımızla, AFAD'ımızla buralara yardımlarımızı ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.


İnsanlık Mynmar katliamına sessiz kaldı. Mynmar sürecini ayın 19'unda BM Genel Kurulu'nda gündeme getireceğim. Arakan için 20'ye yakın liderle görüştüm, görüşmeye devam edeceğim."

Mynmar lideriyle görüşecek

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Arakan'da yaşanan katliamlara karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mynmar lideri Ang San Su Çi'yle görüşeceğini açıklamıştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.