|

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Şafak'ın 'CHP ve trol ağı' ağı haberine övgü: Bu düzenbazlığı ortaya döktüğünüz için tebrik ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tvnet ve Yeni Şafak ortak canlı yayında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yeni Şafak'ın CHP'nin 40 milyon sosyal medya kullanıcısına aynı anda ulaşmasını sağlayan devasa trol ağını ortaya çıkan haberinden övgüyle bahseden Erdoğan, "Bu düzenbazlığı ortaya döktüğü için Yeni Şafak'ı tebrik ediyorum" dedi. "Bunların ağababaları da seçimleri etkilemek için hep böyle sahte algı operasyonları yaptılar" diyen Erdoğan, "Anlamadıkları şu, seçim sosyal medyada trol ordularıyla değil sandıkta milletle kazanılır." diye konuştu.

23:45 - 5/05/2023 Cuma
Güncelleme: 00:32 - 6/05/2023 Cumartesi
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Şafak'ın haberine övgü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Şafak'ın haberine övgü

Yeni Şafak 5 Mayıs 2023 tarihli manşetinde, HDP’nin de desteklediği Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasında, 40 milyon sosyal medya kullanıcısına aynı anda ulaşabilen devasa bir trol ağı olduğunu ortaya çıkardı. Sandık güvenliğine gölge düşürmek ve toplumda güven sorunu oluşturmak için yüksek takipçili 121 hesabın sürekli sahte içerik ürettiği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tvnet ve Yeni Şafak canlı yayında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yeni Şafak'ın 'CHP-trol ağı' ağı haberine övgü: Bu düzenbazlığı ortaya döktüğünüz için tebrik ediyorum

Yeni Şafak'ın gündem belirleyen haberinden övgüyle bahseden Erdoğan,
"Bu düzenbazlığı ortaya döktüğü için Yeni Şafak'ı tebrik ediyorum" dedi. "Bunların ağababaları da seçimleri etkilemek için hep böyle sahte algı operasyonları yaptılar" diyen Erdoğan, "Anlamadıkları şu, seçim sosyal medyada trol ordularıyla değil sandıkta milletle kazanılır."
diye konuştu.
Erdoğan açıklamasında şunları dile getirdi:
"Anlamadıkları şu seçim sosyal medyada trol ordularıyla değil sandıkta milletle kazanılır. Sandıkta yenileceklerini anlayınca sosyal medya manipülasyonlarına sarıldılar.
Gazetenizde okudum, sizi tebrik ediyorum. Sandık güvenliğine gölge düşürmek için yalan makinesi gibi üretim yapıyorlar.
40 milyon kişiye ulaşan bir şebeke kurmuşlar. 40 milyon kişiye nasıl ulaşıyorsun bu da yalan. O zaman anne kucağındaki çocuklar da bunun içindedir.
Ortada milyonlarca insan var gibi gözüküyor ama birkaç kişi kullanıyor. Bu hesaplardan yalanı yapıyorlar.
Biri kadın görünüyor bakıyorsun erkek çıkıyor.
Tam bir şebeke. Bu trol ordusu Bay bay Kemal'e çalışıyor bayağı da para veriyorlar, bunlarla milletin aklını karıştırmaya çalıştırıyorlar.


"Bunlar modern hırsız"

Deprem ve yangınlarla da fitne fesatları ortaya koydular. Depremde insanları kandırıp telaşa soktular. Burada da sosyal medyada gerçek insanların hesaplarını çalıyorlar
. Bunlar modern hırsız. K
endi propagandalarıyla paylaşım yapıyorlar. O kullanıcıların bundan haberi olmuyor. Şeytanın bile aklına gelmeyecek.
Bay bay Kemal bırak bu işleri mücadeleni delikanlıca yap. Ağababaları seçimleri etkilemek için hep böyle sahte algı operasyonları yaptılar.
S
uçüstü yakalanınca da bize kara çalıyor. Bize çalışma arkadaşlarıma tehditler savunuyorlar.
Kişi kendinden bilir işi. Bunlar kendi kirlerini ortaya saçıyorlar
. Siyaset gibi sosyal medyayı da kirletiyorlar. Biz tıklanma sayısı için siyaset yapmıyoruz gönüllere girmek için yapıyoruz.
Biz büyük ve güçlü bir ülke yönetiyoruz.
Bot partisi değiliz
. Yapacaklarımızı anlatan bir mecra olarak görüyoruz."


#Recep Tayyip Erdoğan
#Yeni Şafak
#CHP
#Sosyal Medya
1 yıl önce