Gündem Cumhurbaşkanından Recep, Tayyip ve Erdoğana hediye

Cumhurbaşkanı'ndan Recep, Tayyip ve Erdoğan'a hediye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AFAD kamplarında dünyaya gelen ve Recep Tayyip Erdoğan, Emine Erdoğan, Türkiye ve AFAD gibi isimlerin verildiği 12 çocuğa hediyeler verdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Cumhurbaşkanından Recep, Tayyip ve Erdoğana hediye

AFAD lojistik depolarının toplu açılış töreni, ATO Congresium’da gerçekleştirildi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay ile AFAD’ın Mardin, Malatya, Şanlıurfa'daki kamplardan gelen misafirler katıldı. Törende yaptığı konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, AFAD’ın kamplarında dünyaya gelen 12 çocukla biraraya geldi. Erdoğan, sırasıyla kamplarda doğan çocuklardan Türkiye Gali, AFAD Burcu Abdülaziz, üçüz Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Kasım, Recep Tayyip Erdoğan, Emine Erdoğan Gazel, Recep Tayyip Erdoğan Hannevi, AFAD Cuma, AFAD Cilo’yu kucağına alarak ilgilendi ve hepsine hediyelerini verdi. Erdoğan, tek tek kucağına alarak ilgilendiği çocuklardan üçüz Recep Tayyip Erdoğanlara su içirdi, Türkiye Kasım’ın ise sırtını sıvazladı.

Cumhurbaşkanı'ndan Recep, Tayyip ve  Erdoğan'a hediye
FOTOĞRAF 6
Title
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AFAD lojistik depoları toplu açılış töreninde konuştu.
Title
Erdoğan, konuşmasının sonunda Türkiye'deki kamplarda kalan Suriyelilere altın dağıttı.
Title
Türkiye'de doğan ve Recep, Tayyip ve Erdoğan adı verilen kardeşlere de Cumhurbaşkanı tarafından altın hediye edildi.
Title
Cumhurbaşkanı'ndan Recep, Tayyip, Erdoğan'a hediye
Title
Cumhurbaşkanı'ndan Recep, Tayyip, Erdoğan'a hediye
Title
Cumhurbaşkanı'ndan Recep, Tayyip, Erdoğan'a hediye
Cumhurbaşkanı'ndan Recep, Tayyip ve Erdoğan'a hediye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AFAD lojistik depoları toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, konuşmasının sonunda Türkiye'deki kamplarda kalan Suriyelilere altın dağıttı. Türkiye'de doğan ve Recep, Tayyip ve Erdoğan adı verilen kardeşlere de Cumhurbaşkanı tarafından altın hediye edildi.

"BİZİ ÇOK AĞIRLADILAR, BİZİ İYİLEŞTİRDİLER, O SEBEPLE İSMİNİ KOYMAYA TERCİH ETTİK"

Akçakale kampında fazla uzun süre kalmadığını ve Harran kampına taşındığını söyleyen Mahmut ve Meryem Yasin çifti, Türkiye’de 3 yıldır kaldıklarını belirterek, kamplarda hiçbir sorunları olmadığını, hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadıklarını ifade ettiler. Şuan 2 buçuk yaşında olan çocuklarına Recep Tayyip Erdoğan ismini vermeleriyle ilgili ise Yasin, “Bizim burada ağırlanmamız ona gerek duydu. Bizi çok ağırladılar. Bizi iyileştirdiler. O sebeple ismini koymaya tercih ettik” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sahnede biraraya geldiklerinde hissettikleriyle ilgili ise Yasin, “Aile gibiydik. Kendi ailemizi görmüş gibi hissettim” dedi.

Malatya kampından gelerek törene katılan ve şuan 1 buçuk yaşında olan çocuklarına Türkiye ismini koyan Cuma ailesi ise, Türkiye’yi çok sevdikleri için bu ismi verdiklerini ifade etti. Suriye’den savaş olduğu için bombalardan kaçtıklarını ifade eden Cuma ailesi, “Cumhurbaşkanını görünce çok heyecanlandım. Çok şükür, çok sevindim” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.