Gündem Davutoğlu İngiltereye ardından da Davosa gidecek

Davutoğlu İngiltere'ye ardından da Davos'a gidecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu, resmi ziyaret için bugün İngiltere’ye gidiyor. 19-21 Ocak 2015 tarihleri arasındaki İngiltere ziyareti çerçevesinde Başbakan David Cameron ile bir görüşme yapacak. Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra, Suriye ve Irak’taki durum başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası meselelerin ele alınması öngörülüyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Davutoğlu İngiltereye ardından da Davosa gidecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu, resmi ziyaret için bugün İngiltere’ye gidiyor. 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 19-21 Ocak 2015 tarihleri arasındaki İngiltere ziyareti çerçevesinde Başbakan David Cameron ile bir görüşme yapacak. Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra, Suriye ve Irak’taki durum başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleler ile terörizmle mücadele alanında işbirliği konularının ele alınması öngörülüyor. Davutoğlu, Londra'da ayrıca uluslararası finans ve yatırım çevrelerinin katılımıyla düzenlenecek toplantılara iştirak edecek. Borsa İstanbul ve Türk İhracatçılar Birliği tarafından İstanbul Finans Merkezi Girişimi'nin işbirliğiyle düzenlenecek olan “İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör Forumu”nda bir konuşma yapacak olan Başbakan Davutoğlu, etkinlik bağlamında Borsa İstanbul ve Londra Borsası arasında işbirliği yapılmasına dair anlaşmanın imza törenine katılacak. Davutoğlu, İngiltere’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Wilton Park tarafından düzenlenecek etkinlikte siyasetçiler, akademisyenler, diplomatlar, basın mensupları ve diğer kanaat önderlerinden oluşan bir gruba da hitap edecek. Sözkonusu etkinliklerde Türkiye'nin uzun vadeli ekonomik görünümü ve yapısal reform programı ile bölgesel gelişmeler ve AB ile ilişkiler başta olmak üzere dış politika gündemine dair kapsamlı görüş ve değerlendirmelerini paylaşacak olan Davutoğlu, İngiltere’de yaşayan Türk toplumunun temsilcileriyle de bir araya gelecek.

Başbakan Davutoğlu, İngiltere ziyaretinin ardından Dünya Ekonomik Forumu'nca Davos'ta her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'G-20 Özel Oturumu'na katılmak üzere 21 Ocak 2015 günü İsviçre'ye hareket edecek. Davutoğlu, 21-23 Ocak 2015 tarihlerindeki Davos programı kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Borsa İstanbul'un tertiplediği toplantılara katılarak, B-20 gündemi ve ekonomideki gelişmelere dair konuşmalar yapacak. Bazı devlet ve hükümet başkanlarının yanısıra uluslararası iş çevreleri ve kanaat önderleri ile ikili temaslarda da bulunacak olan Davutoğlu, 23 Ocak’ta Davos'tan Zürih'e geçerek, İsviçre'de yaşayan Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya gelecek, ardından aynı gün yurda dönecek. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aldığımız tedbirler ve teknik mekanizmalar ile ülkemize kurulan tuzakları boşa çıkardık
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aldığımız tedbirler ve teknik mekanizmalar ile ülkemize kurulan tuzakları boşa çıkardık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi'nde konuştu. Erdoğan, ''Kendi özgün ekonomi modelimizi oluşturduk. Bu yaklaşımın teorik altyapısını muhataplarıyla paylaştık. Biz ne yaptığımızı, niçin yaptığımızı ve nereye varacağımızı biliyorduk, haklı çıkmaktan memnunuz. 1 asırdır yaşadığımız sorunların ya sebebi ya sonucu hep ekonomiye bağlanmıştır'' açıklamasında bulundu.
Polisevine yapılan saldırıda canları pahasına çatışarak faciayı önleyen güvenlik güçleri o anları anlattı
Gündem

Polisevine yapılan saldırıda canları pahasına çatışarak faciayı önleyen güvenlik güçleri o anları anlattı

Mersin'de polisevi saldırısında teröristlerle çatışarak, içeriye girmelerini engelleyen polis memuru Mehmet Ali Küçükcan, "Üzerlerindeki bombayı içeride patlatmaları halinde facia yaşanabilirdi. Polisevinde yaklaşık 120 kişi vardı. Canımızı siper ettik, faciayı önledik" dedi. Sesleri duyar duymaz çatışmaya koştuklarını belirten bekçi Cengiz Tapan ise, "Sıcak temasın başlaması ile birlikte çatışma yaklaşık 11-12 dakika sürdü. İçeride kalan misafirlerin güvenliğini sağladıktan sonra sıcak temasın olduğu noktaya gittik." diye konuştu.
Trabzonspor’da zorlu maç trafiği başlıyor
Spor

Trabzonspor’da zorlu maç trafiği başlıyor

Trabzonspor, Süper Lig ve Avrupa Ligi'nde zorlu bir maç yoğunluğu bekliyor. Bordo-mavililer, bu ay içeresinde 4 lig ve 3 Avrupa kupası olmak üzere toplam 7 müsabaka oynayacak. Detayları haberimizin içerisinde bulabilirsiniz.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.