Gündem Dışişleri Bakanlığından Afganistanda camiye düzenlenen saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığından Afganistan'da camiye düzenlenen saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’ın Kandahar vilayetinde bir camide meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili kınama ve taziye mesajı yayımladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Afganistan'da son dönemde özellikle camileri hedef alan insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Dışişleri Bakanlığından Afganistanda camiye düzenlenen saldırıya kınama
Dışişleri Bakanlığı

Afganistan'da Taliban'ın kalesi olarak bilinen güneydeki Kandahar vilayetinde bulunan Şii topluluğuna ait Fatımiyye Camisi'ne iki intihar bombacısının düzenlediği saldırıda en az 30 kişi öldü, 200'den fazla kişi yaralandı.

Afganistan'da yaşanan terör saldırısına Türkiye'den tepki gecikmedi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Afganistan’ın Kandahar vilayetinde bir camide bugün cuma namazı esnasında gerçekleştirilen bombalı terör saldırısında çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı büyük üzüntüyle öğrenilmiştir" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, "Afganistan’da son dönemde özellikle camileri hedef alan bu insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, dost ve kardeş Afgan halkına en içten taziyelerimizi iletiyoruz" ifadelerine yer verildi.

Afganistan'da Şii topluluğa ait bir camiye çifte canlı bombalı saldırı: Ölü sayısı 30'a yükseldi
DÜNYA
Afganistan'da Şii topluluğa ait bir camiye çifte canlı bombalı saldırı: Ölü sayısı 30'a yükseldi

Numan Kurtulmuş: Afganistan'da camiye düzenlenen bombalı saldırı insanlık suçudur
GÜNDEM
Numan Kurtulmuş: Afganistan'da camiye düzenlenen bombalı saldırı insanlık suçudur

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.